Lista ocen Daewoo Matiz (587) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Juras
Hatchback 5d 1.0 51KM 38kW
Na pełnym baku w trasie zrobiłem 660km.W mieście pali mi około 6litrów.Aktualnie jeżdźę na gazie (spalanie to 6,5-7litrów na 100km).taniej juz chyba nie można jak za takie pieniądze.
~Karol B.
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Zbyt duża czułość na warunki użytkowania, auto delikatne. Trwałość i pewność rozwiązań technicznych bardzo niska. Jak na nowoczesny silnik o pojemności 0,8l pali stanowczo za dużo.
~Tomek_Wawa
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
W cyklu miejskim spalanie moglo by byc troszke mniejsze, ale i tak nie ma wiekszych powodow do narzekania. Na trasie rewelacyjnie - optymalna predkosc to 115 km/h.
~michal_w31@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
w moim przypadku tragedia, ponad 8l w mieście bez właczania klimatyzacji, 2x cięższe auto z 2x większym silnikiem i mocą spala tyle samo, max o pół litra więcej
~Łukasz Urbaniak
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Pije duzo - ok. 8 litrów na setkę - niezależnie od tego czy miasto czy trasa. Prawodopodobnie dlatego, że w mieście mam ciężką nogę na światłach, a na trasie walczę z czasem.
~roburro@interia.pl na forum Matiza mam nick Ptok
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Znając się na operowaniem gazem przy wtrysku można być zadowolonym. Latem nie przekraczam 7l w mieście i 5,6 w trasie, zimą max 7,5 w nieście i 6 w trasie. Częsci nie są drogie...
~Karamba
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
mam dość ciężką nogę więc w mieście 7l, a na trasie 6l. Udawało mi się też osiągać wyniki 6,4l w mieście i 4,8l na trasie, ale jazda wtedy była na prawdę bardzo spokojna
~Tomek
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
dużo pali w mieœcie - zimš nawet ponad 8 l/100 km - w trasie lepiej przy ok. 120 km/h ok 5,5-6 l/100 km ; przeglšdy makabrycznie drogie w ASO ok. 600 zł co 10000 km
~hoffradio@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Zużycie zależy od jazdy więc nic za darmo przy tej pojemności.Przeglądy drogie i nie solidne i chyba tylko to że te auta są takie jakie są więc tak się udaje TYM SPECJALISTOM
~Jacek
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Spala niewiele - średnio ok 5,2 l z prędkościami 100-130. Mój rekord oszczędności 4,3 l. Ale jak poszaleć to łatwo 6 l. przekroczyć a i 7 się pojawi, koszty przeglądów w normie