Lista ocen Daewoo Matiz (587) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dolshevskiy
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
29zł za łożysko czy 160zł za tarcze+klocki, do tego odpowiednie spalanie, składka OC na poziomie 200zł- niewątpliwie koszty to największy plus tego auta.
~jerzy
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Wg mnie niskie.Na razie przejechałem 7tyskm.Zuzycie paliwa w mieście większe ale przy zatłoczonych ulicach i ślimaczym tempie jazdy to normalne.
~Adam
Hatchback 5d 1.0 51KM 38kW
Matiz nie zużywa dużo paliwa , jest bardzo oszczędny.Raz byłem w nim w trasie i spisał się dosyć dobrze , ale zerzarł już dosyć więcej paliwa.
~AGO
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jest dobrze, jak jeździ się z głową to pali 4-6litrów, jak wariat potrafi spokojnie 10 litrów wyssać - przetestowane obie wersje stąd wiem co piszę.
~Dyziek
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Ekonomia paliwowa: przy lekkiej nodze - ok. Przy ciężkiej: tragedia, zwłaszcza zimą (może wziąć nawet 9 litrow). Trasa: ok. Ceny części: bajkowo fajnie
~Volfodzio
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Bardzo niskie koszta eksploatacji, wiele można zrobić samemu, a jeżeli idzie o spalanie to nie wiem czy można znaleźć autko które w benzynie pali mniej.
~dawid.allegro@op.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Gazu pali średnio 8 - 8,5L jak na tą moc, ten silnik i tą wielkość to średnio, ale ja jeżdżę tylko po mieście wieć może nie ma tak fatalnie?
~MatizFriend
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jak na ten silnik i osiągi spalanie jest relatywnie duże - szczególnie w mieście, do którego ten samochód został stworzony. Ceny części i przeglądów niskie.
~MATIZ_RDZA
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
W miescie pali jak smok nawet do 10litrow jak na silnik 0.8 to tragedia. Poza miastem jadac 90km/h mozna dojsc do 5litrow, jednak ponoc to auto miejskie?
~Piotr
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Super ekonomiczny.Mam LPG - pali 7 litrów na 100 km w trasie. Części bardzo tanie. Regularne przeglądy co 10000 km autko odpracuje całkowitą niezawodnością.