Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan 2.0 16V 133KM 98kW 1997-1999 (65) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~samochodziarz
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
musiałem juz wymienić amortyzatory, sprawność w stosunku do nowych 50%, ( w 10 letnim Polonezie 140000 przebiegu amortyzatory miały 70 % sprawności), przy nierównej nawierzchni objawiało sie to stukami w przednim zawieszeniu, utratą kontaktu z nawierzchnią podszas hamowania na nierównej nawierzchni, nieprzyjemnym zarzucaniem tyłu na nierównościach w zakręcie, wymieniane równiez były tuleje w zawieszeniu, najsłabszy punkt auta
~Michał S
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Szału nie ma. Na standardowych oponach 185/65/R14 przy skręcaniu lubi pojechać prosto. Mam założone 195/55/R15 i felgi bardziej wystające na zewnątrz, do tego stopnia że musiałem tylne ranty do góry pozaginać bo tarło (nie wiem jaki to et nie pamiętam, a nie chce kłamać) jest dużo lepiej, ale to i tak jeszcze nie jest to co w Mondeo MK1 czy chociaż starek Renault 19
~oblesnik
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
dwa razy musiałem wymienić komplet tulei metalowo gumowych w wachaczach z przodu za pierwszym razem tak były wybite, że auto pływało po jezdni i zjechałem komplet dobrych opon. Porażka. Ponadto wymieniłem chyba 5 lub 6 razy drążki stabilizatora. kolejna porażka. Amory OK. jednak nie czuje się pewnie na zakretach wydaje mi sie, że auto zaraz wyniesie mi.
~Rychu
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
szalu nie ma troche za miekkie zawieszenie i troche nie przecyzyjny uklad kierowniczy, ale spokojnie do przyzwyczajenia sie, z to komfort jazdy rewelacyjny, calkiem niezle trzyma sie drogi, o ile sie dba o to auto, a czescie do zawieszenia to jest starszna taniocha... :)
~Użytkownik DU
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Zawieszenie sprawa gustu. jest miękkie ale bezpieczne. Nigdy nie straciłęm przyczepności a do kapeluszników nie należe. Mi akurat odpowiada taka zawieszka. Lepsze to niż jakies zawiesdzenie VW gdzie plomby można pogubić i całe śniadanie zostawić na fotelach
~Seagram
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
- bardzo słabe zawieszenie przednie, dość często nękają je drobne usterki. - troszkę zbyt miękkie zawieszenie z tedęncją do nie przyjemnych przechyleń na zakrętach
~Mars mars-m@wp.pl
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Tragedia. zawieszenie z przodu wymieniam co 30 tyś. km z tyłu popękały sprężyny, cały czas coś stuka i puka nawet w aso daewoo nie potrafią zlokalizować tych stuków
~Mirek
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Co 30000 trzeba naprawiać tuleje w wahaczach.Bardzo złe prowadzenie.Przez tuleje w wahaczach przyspieszone zużycie ogumienia. Częste stuki i piski. Mało skuteczne hamulce.
~kolek86
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Ogólnie ok ale można się przyczepić do zawieszenia i padających ciągle tulejach. Na to też jest sposób, np przerabiane tulejki z opla czy forda...

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dariaszek
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
przy duzych prędkościach na zakrętach szoruje klamkami, ale jest miekkie ,komfortowe, zależy kto co lubi, wystarcza niskie opony i mozna śmigac
Daewoo Nubira I Sedan