Lista ocen Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 (546) - Całokształt

Na liście zabraknie 513 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~meybach
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Świetny samochodzik miejski! Zwinny, zgrabny, idealny do parkowania na min.powierzchni. Jedyna wada jaką w nim zauwazyłem zanim go \"skasowałem\" to zupełny brak bezpieczeństwa w przypadku wypadku... cieniutkie blachy przetarły się jak papier, żadnej strefy zgniotu tu nie znajdziecie... pojeżdziłem nim tylko pól roku, ale czuję duzy sentyment do niego jako swojego pierwszego samochodu.
~dziki_sz@o2.pl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Autko oceniam na 4. Gdyby miało silnik powiedzmy 1.0 i z 65 KM to byłoby naprawdę diabełkiem. Ale i tak radzi sobie dobrze. Po trasie pali mało jeśli nie jest zbytnio obciążone i nie szarżujemy w przedziale 120 km/h i wzwyż. Myślę , że przydałoby się wspomaganie kierownicy, co ułatwiłoby manewry na zatłoczonych parkingach. W najbogatszej wersji są przynajmniej elektryczne szyby ,więc nie jest tragicznie ;)
~koczo
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Ogolnie autko oceniam dobrze. Szczegolnie doceniam je za niskie spalanie i ze jak dotad prawie nie musialem przy nim grzebac. Fakt ze jest niewielkie i jak pierwszy raz wsiadlem to czulem sie jak w zabawce, ale po przyzwyczajeniu sie bardzo je polubilem. Jesli ktos stawia na pierwszym miejscu ekonomicznosc to powinien byc zadowolony, jesli wygode, to chodz nie jest zle, powinien szukac innego auta.
~Gerard
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
To auto jest typowym mieszczuchem,lecz w Polsce jest wykorzystywany jako auto rodzinne.Poleciłbym osobom które odniedawna mają prawo jazdy i uczą się jeździć.Nie polecam jednak osobom które cenią bezpieczeństwo.W 1995 miałem dosyć poważną stłuke.Samochód poszedł do kasacji a ja w szpitaluze z złamanymi nogami oraz urazem głowy.Ten samochód słabym bezpieczeństwem wynagradza małymi kosztami utrzymania.
~piotrek
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Samochodem jeżdżę od 97 roku.Jest praktycznie bezawaryjny,od 2000 mam założoną instalację gazową Lovato.Przy obecnej eksploatacj pali mi ok 7 litrów gazu w mieście i ok. 5-5.5 l gazu w trasie przy prędkości 120 km/h czyli za 100 km płacę 10 złotych.Jest to bardzo ekonomiczny samochód i polecam go kazdemu kto jezdzi po mieście lub w trasie a nie chce wydać więcej niż 5-7 tyś. złotych
~piotrek0m@interia.pl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Jak na taką cenę to auto jest rewelacyjne - w mieście sprawdza się dobrze, nie ma problemów z parkowaniem a i nie jeden inny samochód wąchał dym z mojej rury. Auto pakowne, dobre na zakupy i do przewożenia mebli. W trasie tez mozna przeżyć. Ja mam auto 7 rok i chyba ze jeszcze ze 2 będe trzymał. A kto wie, czy nie zostawie go jako drugiego auta w rodzinie do jego naturlanje smierci :)
~Piotr
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Jeżeli potrzebujesz samochód do jazdy miejskiej (trasy do 100 km.) bo takie to 90% mojej eksplatacji tego samochodu to rewelacja.Na trasach jest dobry(w swojej klasie nawet bardzo).Samochód jest dynamiczny co bardzo przydaje się przy wyprzedzaniu na naszych wąskich trasach krajowych.Polecam osobom z dziećmi (łatwy dostęp do fotelika (5 drzwi).Tania eksploatacja porównując z Bravą,Polonezem,FSO 125
~marny@op.pl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
dwa razy wymieniane łożyska w tylnich kołach (średnio co 40 tys. km), pasek zębaty rozrządu- 75 tys. km, cylinderki (tył) 65 tys. km, przewody wysokiego napięcia 72 tys. km, amortyzatory - chyba czas już je wymienić. Ogólnie nie jest źle Spalanie całkiem znośne, zależy od jazdy - z W-wy do Wrocławia jadąc 90 km/h spaliłem ok. 4 litrów, w powrotnej drodze niestety już więcej 7,2 (do 140km/h)
~aga
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
jestem zadowolona z tego jeździdła. należy jednak pamiętać jest to auto do wykorzystania raczej jako drugi lub kolejny w rodzinie. po mieście, na zkupy, do szkoły moze być pod warunkiej że jedzie nim nie więcej niż 3 osoby.napewno nie jest to samóchód dla rodziny na wyjazdy urlopowe. zaletą jest cena, niskie koszty eksploatacji a wadą to że jest naprawdę siermiężny i brzydki nawet

Usterki Daewoo Tico

Daewoo Tico – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wopiotr@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Nie wiem czy to pech czy raczej norma ale 2x wymieniałem już łożyska, klakson przerdzewiał już po 30 tys, niestety skończyła mi się juz gwarancja na lakier a własnie teraz rdza zaczyna go zjadać ze wszystkich stron - głównie przód maski. Acha i czeka mnie wymiana amortyzatorów. Blachy ma tak cińkie że nawet niewielki kamyk na drodze od rozpędzonego TIRA pozostawia całkiem ładne wgniecenie....