Lista ocen Fiat Albea I (140) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 165 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~morfeusz
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Ostatnio zablokowała mi się stacja, nie można było ruszyć kierownicą, samochód na lawecie musiałem odwieść do ASO. Mimo, że wczasie gwarancji zgłaszałem zacinanie się stacyjki, komentarzw serwisie był "wyrobi się, źle pan operuje kluczykiem". Za naprawę zapłaciłem ok. 1000 zł. Stacja z wkładkami + robocizna. Po wymianie stacja całkiem inaczej pracuje. Czyli doskonale wiedzieli co robili. Następnym razem będę nalegał na wytłumaczenie się...
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Odczepił się kabel sterownika poduszki powietrznej kierowcy-dwa dni świeciły się kontrolki,ale fiatowski serwis zapewniał,że wszystko jest pod kontrolą i następnego dnia roboczego po świętach, młody mechanik wpiął go raz jeszcze wspomagając taśmą izloacyjną. Poważniejszych usterek nie ma, a auto jest eksploatowane w na prawdę ciężkich warunkach. Raz w tygodniu pokonuje gruntową drogę,w czym pomaga mu wysokie zawieszenie.Co jakiś czas aplikuje...
~Fafik
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
przy 35 000 km. wymiana katalizatora - na gwarancji, nie mogli znaleźć przyczyny dlaczego kontrolka sondy lambda świeci się. po wymianie - OK, ale "na wygląd " katalizator nie był uszkodzony. ok 90 000 km ponowne problemy z elektryką : wariujacy wskaźnik temp. wody (okresowo) - włącza sie wtedy wentylator chłodnicy choć wskaźnik pokazuje zimny silnik ( a silnik jest rozgrzany), czasem znowu świeci się kontrolka silnika - w końcu muszę z tym...
~wojtek
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
mam 2 lata i wymieniałem rozrząd bo tak kazała książka serwisowa oraz dwa paski + pompę wody łożysko wymieniałem całość za części oraz robociznę w warsztacie samochodowym (nie serwis fiata ci drą jak za zborze) na oryginalnych częsciach + wymieniony płyn cały na nowy koszt to 600 zł podczas gdy to samo w skodzie octavi ponoć kosztuje 2000 czy pasacie
~m.kazanecki@binte.pl
Sedan 1.6 i 16V 103KM 76kW
W 5 i 6 roku użytkowania zaczyna być "skarbonką bez odzysku", jak nie zawieszenie, to ponownie rozrząd, a w końcu b. poważna awaria w trasie (po przeglądzie): brak ładowania i pożar katalizatora ze spaleniem gumowej osłony przegubu lewej półosi-auto unieruchomione, transport lawetą.
~Eugeniusz
Sedan 1.6 i 16V 103KM 76kW
Mam problem z obrotami silnika. Na postoju porafi sam zwiększać obroty a podczas jazdy nie ma mocy - nie zawsze. W trakcie ruszania z postoju lub na skrzyżowaniu gaśnie. W serisie Fiata nie potrafią zlokalizować usterki. Proponują wymiane centralki co kosztuje ok.2tys. choć nie gwarantują że będzie lepiej.
~fafik
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
hmmm - przy 33 kkm padł katalizator - ale wymienili bez szemrania - w sumie nie wiem czy nie była to moja wina. poza tym bez zastrzeżeń. choć inny gość miał pecha - wyciek oleju ze skrzyni biegów bo korek wypadł - w rezultacie wymiana za > 6 k PLN - choć też w ramach gwarancji
~Tolek
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
przez sześć lat moje autko nie sprawiało żadnych problemów, podczas gdy kolega w fordzie escort kupionym w tym samym czasie musiał robić silnik i wymieniał skrzynię biegów (szczęśliwie jeszcze na gwarancji), naprawdę zero problemów, tylko jeździć
~SId
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Od grudnia przejechałem prawie 11 000 km i wymieniłem jedynie olej i filtry . Ale niedługo trzeba bedzie wymienić świece i rozrząd zaczną się eksploatacyjne wydatki , ale jak na razie żadnych problemów z autem , oby tak dalej.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~aj1327@neostrada.pl
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Lista usterek: -wymiana tarcz hamulcowych po 40 tys -wymiana całego układu wydechu, -wycieki ze skrzyni biegów; uszczelnianie po kilkunastu tys. km i po 100 000 km. -szarpanie sprzęgła, konieczność wymiany po 100 tys