Lista ocen Fiat Bravo I 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 (61) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cml
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Jeżeli chodzi i zużycie paliwa to wszystko oczywiscie zależy od tego jak jeździmy. Jeżeli nie wariuje sie na drogach i nie nadweręża samochodu to potrafi trzymać sie w granicach 7,4 l/100km. Przez trzy lata mojego użytkowania musiałem wymienić sprężyny przy przednim zawieszeniu (jedna pękła na postoju), wężyk do instalacji hamulcowej (pęknięcie ze starości przy kole). Tuleki oraz drążek kierownicy z przodu. Standartowo na polskich drogach...
~filozofhh
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
i tu uwaga !!! trasa z kalisza do koszalina potem chociwla i koszalin z powrotem ( jechałem nie tylko ekspresówką) auto wzięło mi poniżej 5 l benzyny na 100 km !! dokładnie ok 4,6 litra na 100 km jednak jechałem do 110 km/h i raz osiągnęłem taki wynik bo tylko raz tak się nim wlokłem jak go kupiłem i nie wyczułem auta ... średnie spalanie podaje w benzynie w gazie natomiast nigdy jak jade do 140 nie wezmie wiecej jak 10 litrów przy najgorszej...
~Adam 1,6 GT
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Ja z racji oszczędności mam zamontowany gaz (niestety) więc spalanie w mieście 11-13 L (rośnie wprost proporcjonalnie do wciskania prawego pedału) na trasie przy prędkości ok 110 - 120 bez klimy najmniej to 7,6 L norma (ok 130 km/h + klima) to 9 L, Benzyna na trasie (120 km/h bez klimy) to 5,5 L w mieście nie liczyłem. w sumie cen napraw nie znam bo przez cały czas użytkowania wymieniłem wahacz, łożysko koła i musiałem alternator regenerować,...
~macius987
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
No i tu zaczynają sie schody jeźdze po Poznaniu jest tu sporo korków wie w mieści spali do 11litrów jak sporo gazujesz to natek może dojść do 13 litrów na trasie do 8 litrów zobaczymy jak latem jadąc z Francji 1300 km spalił mało bo tylko 7 litrów/100 km. kurde kupiłe go za 850 euro na liczniku miał 238000km ale chyba licznik jest zepsuty bo przejechałem w polsce 1500km i mi sie dwójka odwineła prawie na trójke wię wnioskuje ze jest walnięty
~Raku
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Jesli chodzi o spalanie to przyznam ze przecietne: w miescie jak jest ciepło pali mi 8.3 , zimna dochodzi do 9.5, na trasie okolo 7.5. Jesli jade okolo 160-180 to spalanie jak w miescie: przekracza 9 litrow. Przyznam ze jezdzilem np. Focusem tez 1.6 i ten pali gdzies o litr mniej. Jesli chodzi o serwis to w przypadku Fiata jest naprawde dobrze - serwis jest tani w porownaniu do iinnych marek, cena przegladu nie taka straszna.
~Piotr-konkretna ocena
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
żużycie Paliwa w miescie 10l sporo ale to norma w 16V, na trasie udało mi sie przy jeździe kapeluszowej zejść do 6,8l na 100 90 km/h. Przy depnięciu i wyciąganiu koni z maski 10-11 również połknie. Ceny przeglądów nie duże, komputer ok. 50-70zł oczywiscie omijamy ASiO ;-) bo tam 150. Ceny napraw nie są wygórowane. Fiat to zło każdy mówi ale zło które naprawisz za tani pieniądz i trzeba o tym pamietać.
~TermiT
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Z tego co słyszę po kierowcach innych aut to moje Bravo pali jak smok. W zimie w mieście to i 12 litrów spali, w lato również bez trudu 10 przekracza. Początkowo się tym przejmowałem ale zejście poniżej 10 w lecie graniczyło z cudem więc przestałem się przejmować, jeżdżę dynamicznie a spalanie właściwie nie wzrosło, wniosek - najwięcej spalam stojąc w korkach :/
~LusiO
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
W mieście mieszcze sie 9-12 litrów(z uszkodzoną sonda miałem ok 14 litrów) przy zrywnych startach spod świateł. Poza miastem ok 7-8 litrów przy stałej przedkości 100 km/h. Ceny części nie są drogie jak kupuje sie zamienniki, ale lecimy po jakości. Przez 2 lata włożyłem w niego ok 3tys ale nie żałuje tego , w trakcie jazdy zwraca sie.
~lskx
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
Ogromnne zapotrzebowanie na paliwo niejako dyskwalifikują ten samochód dla wielu osób! Mam go od niedawna i za głowę się łapie na stacji paliw. Spala lekką ręką 10 w mieście i 8 na trasie. Dla porównania większy, cięższy Mondeo 1.8 pali 6.8 na trasie i 7.9 w miescie... Spalanie jest OGROMNE jak na taki samochód.
~duziutki@interia.pl
Hatchback 3d 1.6 16V 103KM 76kW
no i tu nie jest żle , waga auta 1050 kg robi swoje dlatego taki silnik w tym aucie to podstawa ,jak się depnie to i spali, ale gdy się jedzie ekonomicznie to i spalanie będzie niższe , to jest benzynówka i 16 V nie ma się co oszukiwać,ceny części śmiesznie niskie