Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW 2006-2012 (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~NuovaB
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Mimo niewielkiego zbioru samochodów posiadajacych podobne części, ich koszt jest bardzo niski (komplet rozrządu ok. 300zł). Jedyne droższe części to zestaw części esploatacyjnych hamulcy (zestaw znanych marek typu Brembo, ATE, Zimmermann, to koszt około 1000 - 1100 zł). W moim przypadku poprzedni właściciel doprowadził do zużycia zestawu sprzęgła i dwumasy, koszt całego zestawu firmy LUK (sprzęgło, docisk, dwumas), to również koszt około 1000...
~artecki
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Kolejne zaskoczenie.Przy mocy 150 koni spodziewalem sie znacznie wyzszego zuzycia paliwa.Jezdze na dosc krotkich odcinkach w miescie i srednio komputer pokazuje mi zuzycie na poziomie 8.3 litra oprzy oczywiscie jezdzie z tzw"glowa"a nie wciskania pedalu gazu na maksa badz scigania sie spod swiatel bo wtedy i ze 12 na pewno spali.Dla porownania mazda z dwulitrowym silnikiem 131 koni w miescie nie chciala zejsc ponizej 9 litrow
~miroslaw.nowacki@onet.eu
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
O przeglądachsłowa nie powiem, bo 15 tyś przejechałem, ale jeżeli chodzi o spalanie... Masakra, chyba pójdę na udry z Fiatem, przepało 100% przy dynamicznej jeździe, tzn zdecydowana jazdaw wykorzystując mozliwości auta i nie przekraczając 130 km/h (70km/h średnia z trasy Elbląg Warszawa) spalanie na poziomie 13 litrów, cykl mieszany 17l, na trasie przy oszczednej jeździe patrząc na chwilowe spalanie to 10,5 l na 100 km/h
~kaz 200
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Samochód kupiłem z założoną w ASO instalacją gazową z funkcją automatycznego przejścia na zasilanie gazowe po rozgrzaniu silnika do 40 stopni. Spalanie oscyluje w granicach 12-13 litrów na 100km z przewagą jazdy w mieście. Podane wartości średnie dotyczą wskazań komputera. Co do przeglądów to około 700 zł przegląd podstawowy w ASO.
~waldeck1@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Przy mocy 150 KM nie wolno wierzyć producentom podającym przeciętne zużycia na poziomie 7 l/100 km. Miejskie na poziomie 9,5 litra uważam za bardzo dobre, zużycie w trasie od 7,4 do 11,5 (z wykorzystaniem możliwości silnika. Ja to akceptuję i nie mam zastrzeżeń. Uwaga !!!, po przejechaniu około 1500 km zużycie paliwa wyraźnie się obniżyło
~Morro
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Co do zuzycia to zamało przejechalem zeby opinia była relatywna. Mój styl jazdy jest dynamiczny dlatego średnia obecnie 10.4 , ale to głownie w Warszawskich korkach. Na trasie 6.8. JAk sie chce to mozna zejsc naprawde nisko. hamowanie silnikiem i jazda na 2500 obrotów.
~beksa
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Jak jeżdzę bardzo delikatnie to spale 7.2 do 2000 obr/min. Predkosc do 90km. Jak jechalem na autostradzie 135km/h (wg nawigacji) to spalanie ok 10,5L/100 pokazywal komputer (na benzynie)
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
No cóz, spalanie jak wiadomo zależy od szybkości więć powyżej 150 plai jak smok , no ale skąś musi być te 150KM . Na szczęscie nie miałem do czynienia z punktem napraw i niech tak zostanie.
~darek_skowroński
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Mało co się w nim psuje, serwisowanie tanie bo to Fiat. Jedynym kosztem będzie paliwo, bo silnik spali tyle ile mu się wleje, a przy ciężkim kopycie ma bardzo duży apetyt.
~Dysproz
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 150KM 110kW
Jak się jeżdzi spokojnie, to z ekonomią nie jest źle. W ruchu miejskim, przy dynamiczniejszej jeżdzie, auto potrafi trochę spalić. Wskazana jest tu instalacja LPG.
Fiat Bravo II Hatchback 5d