Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

pablo gg 7068634, 18 lat temu
Silnik 0.7 i 31KM 23kW
Rok produkcji 1994
Fiat Cinquecento 0.7 i 31KM 23kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Swietne auto do miasta male malo pali, wszedzie sie zaparkuje. Tanie w utrzymaniu . Objechalem nim parę dlugich tras to jes do 900 km w jedna strone da sie wytrzymac ale nie do tego jest ten samochod stworzony.Fajne autko na krótkie trasy
Ja na ten maly samochodzik jest ok tz: jak jest zimny i sie nie nagrzeje do 90 stopni to silnik ma wieksze wibracje po wylaczeniu ssania ale potem jest juz dobrze.Co do elastycznosci to mozna tu cos powiedziec jezeli jedzie sie samemu czyli przy minimalnym obciązeniu. Wyprzedaz dosc szybko mozna na 3 biegu ciagnie nawet do 105 km/h. Ale i tak trzeba sie 4 razy zastanowc czy zdąze sie schowac.To auto uczy pokory na drodze....Mam silnik na gażniku webera bez katalizatora. Rewelacja normanie odkąd mam cc nie dotykalem sie go.Pali ok żadnych problemów jak z Aisanem
Mam przejechane 124 tys km i w skrzyni wymienialem jedynie olej.Biegi wchodza ok czasami wsteczny sie zbuntuje , ale chyba wszystkie fiaty to mają wsteczny źle wchodzi.
Bardzo lekko chodzi kierownica, odkad posiadam cc zrobilem nim ok 70 tys km i w zawieszeniu jednynie wymienialem gałki a z tyłu tuleje na wachaczac..Zawieszenie jest miękki )seryjne) trzeba uwazac na zakretach bo dacha mozna zaliczyc jak sie przegnie.Ale i tak jak na tak maly samochód to zawias jest komfortowy po warunkiem ze sprezyny i amorki sa ok.Dobrze wybiera dziury.Gorzej jak sie wpadnie w cos wielkiego efekt jest taki jakby pod autem wybuchla bomba taki slychac huk No ale cóz czesto sie to nie zdarza
Widocznoc w pudelku rewelacja. Wkazdym kierunku moze troche za male lusterka
W zasadzie wszytsko ok.Fotele na długa trase nie wygodne bola plecy. Wszystko jest pod ręką chodź jest to co byc powinno. Brakuje nie duzego zamykanego schowka.
Posiadam wersje z szyberdachem mówię na to klima heheh ale to fajna sprawa nawet jak ostro leje i jest uchylony to sie nie naleje i jest przewiem w autku i szyby nie paruja .Co do ogrzewania to jak sie nagrzeje silnik do swojej temperatury ogrzewanie grzeje jak wściekłe.Dmuchawa dobrze daje w trzecim połozeniu
Z przodu jest duzo miejsca i dla kierowcy i dla pasazera o tyle nie mówie....
W miare ok jak sie nie wciska osto gazu jest cicho ale nie da sie tak jeżdzic czasami. Nie wiem jak u innych uzytkowników cc 0.7 ale u mnie przy 110 km/h jest glosniej niz przy 120.Jezdżac na 4 biegu w zakresie predkosci od 70 -120 jest przyzwoicie.Plastiki w srodku na dziurach daj sie we znaki na dobrej drodze nie .
CC 0.7 pali mi prawie jak skuter hehe w miescie ok 6.5 l na trasie przy normalnej jeżdzie 5.2- 5.5.Ceny czesci są jak do roweru po prostu śmieszne. Jezeli chodzi o naprawy to jak ktos ma troche wiedzy technicznej to duzo zrobi sam,Nie mówie o regulacjach gdzie trzeba jechac do mechanika lub jakis powaznych usterkach
Co do ceny mojego rocznika to jest ok 3.5-4 tys zł mozna miec po prostu dosc niezawodne pudełko ale w dobie zalewu złomu z zachodu chyba nik tego modelu juz nie kupuje.CC Sporting jest najbardziej udanym modelem z CC ma sie czym pojechac ale 0.7 ed ::(((((Ale jak to sie mówi na głowe nie leje i jest ciepło
Jezeli posiada sie, jak to się mówi udany egzemplarz to robi sie to co nalezy, wymiana plynów i innych czesci eksplotacyjnych. Ostatni wymienialem tuleje na wahaczu i uszczelniac półosi od strony kola, dosc dawno wymienilem nagrzewnicę poniewaz tamta pekla i plyn uciekał koszt nowej to chyba bylo 100 zł.Wymienile m tez poduszke pod skrzynią biegów , pompkę paliwa, co jakiś czas w okresie jesienno zimowym musze przeczyscic styki na rozruszniku bo czasmi nie ma ochoty zakrecic .
Wieksze naprawy to byla wymiana uszczelki pod głowica ok 100 000 tys i popychaczy zaworów zaczely stukac- TUTAJ TRZEBA DOSC RYGORYSTYCZNIE TRZYMAC SIE WYMIANY OLEJU w silniku wtedy z popychaczmi bedzie spokój.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 i 31KM 23kW [l/100km]

6,4