Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Paweł - woj. lubuskie, 17 lat temu
Silnik 1.1 Sporting 54KM 40kW
Rok produkcji 1996
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Ogolnie jestem baaardzo zadowolony, duzo ludzi pisze zle opinie o tych autach, ale ja mam naprawde dobry egzemplarz i nie zaluje, ze go kupilem. Polecam mlodym bezdzietnym ludziom. Autko zwinne, ekonomiczne, nawet poza miastem mozna pozadzierac nosa z innymi autkami, osiagi zadowalajace, na dlugiej prostej bez problemu pojdzie 170km/h :))
Elastycznosc: calkiem przyzwoita, na 4 biegu od 60km/h juz sie dobrze zbiera, 5 bieg nabiera mocy powyzej 100km/h, kultura pracy: do 2500obr/min cichy, na wyzszych obrotach wiadomo co... :)) powiem nawet, ze na LPG nie jedzie slabiej, wiec polecam to autko do przerobki na gaz!
Ocena tylko na 4 ze wzgledu na zgrzytajacy 2 bieg przy szybkiej zmianie np. z 1 na 2, ale powiem szczerze ze po wymianie sprzegla juz to sie mniej zdarza, ponoc to czesta wada tych modeli.
Trzyma sie na zakretach jak przyklejony, mam felgi 5,5 cala i szerokie oponki, jezdze juz ponad 2 lata po polskich drogach i jeszcze nic nie wymienialem w zawieszeniu, ale juz lekko lozysko huczy...
Widocznosc super, parkuję gdzie chce i kiedy chce :)) i bez obaw mozna dac autko kobiecie na zakupy :)
Wszystko OK z wyjatkiem pedalow (sa zbyt blisko siebie, dla niedoswiadczonych istnieje ryzyko wduszenia dwoch na raz). W moim sportingu bardzo dobre sa fotele z trzymaniem bocznym! to sie ceni na zakretach!
Nic wyjatkowego, slaby nadmuch i male wyloty powietrza na szybe, zimą trzeba troche dluzej odczekac zanim sie gdzies ruszy.
Autko zarejestrowane na 5 osob, ale raczej przeznaczone dla max. 4. Przestrzen z przodu wysmienita, pod warunkiem ze sie jedzie w 2 osoby :))
Przecietnie, jak to w fiacie, silnik slychac zawsze, ale ja mam tube w bagazniku i mi to nie przeszkadza ;))
Gazu pali 6,5L / 100km, a przy baaaardzo ostrej dynamicznej jezdzie dochodzi do 10L. Natomiast jak jeszcze jezdzilem na benzynie to potrafil spalic ok. 5.5L / 100km w 4 osoby przy Vmax. 100km/h. W miescie pali ok. 8 litrow gazu. Ceny napraw smieszne, tak samo ceny czesci - taniocha!
Cena nie jest wygorowana bo za 5 tys zl mozna miec calkiem niezle utrzymany egzemplarz. Tylko trzeba dobrze poszukac i porzadnie obejrzec autko zanim sie kupi.
Nigdy na trasie nie zawiodl, bez problemu robilem nim trasy po 1500km na drugi koniec kraju i spowrotem. Drobiazgi sa zawsze, ale cena naprawy nie przekracza 50zl :)) np. notoryczne wycieki oleju spod pokrywy zaworów... Trzeba sie nauczyc z tym zyc :))
Powaznych usterek... hmm w sumie brak. Niezawodny, a jesli sie cos juz powoli psuje to najpierw to slychac i taka usterka jest jak najbardziej do wyeliminowania zanim bedzie za pozno :))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 Sporting 54KM 40kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW