Lista ocen Fiat Coupe (61) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~psyta
Coupe 2.0 20V Turbo 220KM 162kW
Na temat właściwości trakcyjnych tego samochodu można by napisać książkę. Jest wyposażony w VISCODRIVE tzw. "szpera" Jest to urządzenie mechaniczne przeniesienia napędu które pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości samochodu. Na zakręcie stabilizuje tor jazdy samochodu , zmniejszają tendencje do podsterowności , zwiększa bezpieczeństwo jazdy w krytycznych warunkach ( aqua-planing,mokra nawierzchnia,śnieg,lód. Polepsza osiągi...
~borixon30@op.pl
Coupe 2.0 16V 139KM 102kW
na drodze trzyma się jak na superglu, spokojnie można pokonywać zakręty nie patrząc na prędkościomierz , zawieszenie twarde jak to w sportowych samochodach , dzięki niemu nie zapominamy że nasze pieniądze z podatku drodowego w bęzynie wypychają kieszenie wójtów ...zamiast rozciągać się jednolitym pasem jezdni z którą przyszło na się zmagać.
~FCforFUN
Coupe 2.0 16V 139KM 102kW
Świetnie trzyma się drogi, bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Zawieszenie dosyć twarde, ale można się przyzwyczaić. Ogólnie wraz z felgami 16\' da rade jeździć po naszych drogach, chociaż czasami można się zdenerwować. Mimo że zawiesznie jest twarde, to o dziwo nie występuje nadmierne zużywanie jego elementów.
~topdrive
Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
Do jazdy torowej za miękko, na polskie drogi trochę twardo. Auto nieźle trzyma się drogi, potrafi być podsterowne podczas naprawdę ostrej jazdy po ciasnych zakrętach. Sytuację bardzo mocno ratuje fabryczna szpera (system ViscoDrive). Auto daje dużo przyjemności z jazdy
~Mateusz nullatur@tlen.pl
Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
Na serynych oponach klei się jak walec - coś piękengo - ja mam sportowe zawieszenie wiec na głądkich tarsach można robic niesamowite rzeczy przy dużych prędkościach - zero przechyłu ale na serii też nieźle daje rade.
~Miłośnik swojego małego ferrari :)
Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
Samochodzi mam z niemiec tak wiec zawieszenie bylo w idealnym stanie. Na polskich drogach juz nieco sie to zmienilo ale pzyznam szczerze ze troche twarde ale przeceiz to male ferrari wiec czego sie spodziewac :)
~Artur
Coupe 1.8 16V 131KM 96kW
Przód bdb, typowa fiatowska konstrukcja z lat 80-90 ponadczasowa kiedy powstała, tył fajny ale nieco zbyt mało na "minusie" ale nie można mieć wszystkiego w jednak budżetowym coupe.
~fan coupe - Adi
Coupe 2.0 16V 139KM 102kW
Trzyma się drogi jak pazurami. 205/50 to jest coś. No i bardzo sztywne zawieszenie. Może się komóś nie podobać, ale jak chce mieć miękko to niech sobie kupi Poloneza.
~York22
Coupe 2.0 20V 147KM 108kW
Całkiem trwały. Jedynie problematyczna dosyć kosztowna może okazać się wymiana sworzni przednich wahaczy. Same sworznie nie są tam wymienne.

Usterki Fiat Coupe

Fiat Coupe – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Galus woj. Śląskie (http://fiat-coupe.pl/forum)
Coupe 1.8 16V 131KM 96kW
Prowadzi sie wyśmienicie, układ kierowniczy pracuje bez zarzutów, wspomaganie dobrze dostrojone, czujesz ze auto prowadzisz, a nie walczysz z nim.