Lista ocen Fiat Croma II 1.9 8v Multijet 120KM 88kW 2005-2010 (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adrian
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Zawieszenie dokonale trzymające pojazd na jezdni ale od zakupu na ostrych nierównościach typu tarka występowały hałasy z przodu. Wspomniany serwis w Katowicach uznał że wszystko jest w porządku. Dlatego sam w garażu wlazłem do kanału i wykryłem lekki luz przekładni kierowniczej (nie drążków !)który zgłosiłem w tymże serwisie. O dziwo przyznali mi rację i wymienili cały układ kierowniczy na nowy w ramach gwarancji łącznie z pompą która ciut za...
~Toper
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Adekwatny do klasy samochodu, w sensie, do prowadzenia Mondeo to mu daleko, nawet po sylwetce spodziewamy się prowadzenia transatlantyka, a nie motorówki. Za to jest jest miekko i wygodnie. W zakrętach lusterkami się nie podpiera. Akurat tutaj import technologii z Opla się przydał, bo Fiat nie słynął z trwałych zawieszeń. To jest trwałe. I nadal niedrogie w naprawach. Co do "bananów" z tyłu, można na samochodzie wymienić samą tuleję...
~maras55553
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Okropnie twarde, łomoczące zawieszenie tylne. Każde pęknięcie w asfalcie czuć. Wiele jest nowych samochodów z twardym zawieszeniem ale Croma jest pod tym kątem naprawdę fatalna. Przejazd przez poprzeczne nierówności to wogóle porażka. Potrafi bardzo mocno szarpać karoserią. Na gładkich drogach jedzie OK, jak każde auto. Na plus, bardzo wytrzymałe, za 300tys km tylko łączniki stabilizatora poszły i tylna sprężyna pękła. Wymieniałem też...
~piotr
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
na oponach 215/55/16 na drodze jak przyklejone, pewnie sie trzyma drogi, przy duzych prędkościach troszkę sie odchyla ale to nie sportowe auto a bardziej rodzinny vanik. Zawieszenie komfortowe, jak dopilnowane nic nie stuka , nie puka.
~robert
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Całkiem dobrze się prowadzi. Nie ma tendencji do bujania czy zarzucania. Jest idealnie zestrojone na długie trasy. Nie jest za miękie ale też nie za twarde. Przede wszystkim komfort.
~Dudek
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Miękko i trochę buja. Początkowo ma się wrażenie, że na zakrętach będzie się słabo trzymać, ale to tylko wrażenie. Auto bierze zakręty jak przylepione. (225x50x17)
~ponirek
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Zdarzyła się koniecznosć wymiany końcówek drążków, no cóż nasze drogi. Niestety potem zbieżność a w tym aucie na 4 koła więc 200zł. Buu
~Marcin
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Trochę miękki, ale wygodny. Mondeo jednak było w tej kategorii sporo lepsze. Plus za większy niż w innych autach tej klasy prześwit.
~Zygmunt
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Średnio komfortowy, przy większych prędkościach w łukach trochę niepewnie, ale bez tragedii. Raczej auto dla statecznych kierowców.
Dziennik kosztów dla Fiat Croma II 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
7,7
~godol
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Bardzo dobre, przewidywalne zachowanie na drodze. Jedeyny mały minus przy bardzo silnym bocznym wietrze odczuwalny wpływ.