Lista ocen Fiat Doblo I 1.9 JTD 101KM 74kW 2000-2006 (80) - Silnik

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pio132
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
jeżdże auten od 4 miesięcy i pojawiają sie problemy z częściami w momencie wybicia na liczniku 60 tyś padła turbina (zapaliła sie kontrolka od turbiny ) . 65 skończyły sie klocki chamulcowe i brak na magazynach dopiero dopasowali od innej marki auta brak filtra paliwa jak już jest to kosztuje 450 zł (wymiana co 15 tys a jest to miesiąc ) 70 tyś i padła skrzynia jednym słowem porażka na całej lini NIE POLECAM
~Lisuu
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Trochę głośny po odpaleniu na zimno...potem już ładnie klekocze. :)Jak na tą wielkość auta baaardzo oszczędny...4 litry ropy na trasie to nie żarty...no chyba ze ktos chce cały czas jechać 150km/h to wtedy ponad 7. Dynamiczny nawet obciążony blisko toną ładunku. Na autostradzie rozpędza się do 190km/h...ale opór wiatru taki ze się prawie lusterka składają ;D
~Igrek
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Do podanego przebiegu (208tys) - zero awarii silnika, dobra dynamika, okupiona troszkę za wysokim spalaniem, Przy spokojnej jeździe (do 130km/h) bez problemu poza miastem 5,5l/100km wynik jest do uzyskania Miałem okazję ostatnio porównać Xarę Picasso 2.0HDi...silnik Doblo jest o niebo dynamiczniejszy
~FELIXPG@VP.PL
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
silnik 105 koni miał za mało mocy i momentu obrotowego - tuning w fiacie pudełko mocy za 1800 zł na hamowni pół roku po kupnie zainstalowałem i kreci do 3.5 tysiąca spokojnie i 148 koni z 105. polecam jak widac przejechałem 100tysiecy i nic z silnikiem ani z turbiną, spalanie spadło 0.2 litra.
~fiaty polecam michał
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
silnik niezawodny nigdy mnie nie zawiódł !!!!!!!! auto jezdziło z bardzo wielkim obciazeniem ale zawsze było ok !!! GORĄCO POLECAM TEN SAMOCHÓD dla małych i duzych firm !!! kolaega ma ta wersje 69km tez diesel ale czesto odwiedzał serwisy! POlecam FIATA DOBLO!!!
~Tomasz
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Kultura pracy bardzo wysoka. Trochę głośny na zimno, ale tak mają przecież wszystkie diesle. Po rozgrzaniu całkiem cichy. Elastyczność też co najmniej bardzo dobra. Moje pomiary wykazują: IV bieg 60-100 - 7,5 s V bieg 80-120 - 9,5 s
~Doblas
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Dobra kultura, niskie spalanie, zero dolewania miedzy wymianami. Nieraz trzeba dać więcej gazu przy ruszaniu aby nie 'zmulić' zle to może byc juz wina sprzęgła. Ogólnie silne 5!
~Difiorcykleks
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Posiadam auto od nowości (2003r) od tego czasu (w co trudno uwierzyć) nie było żadnej awarii silnika. Jestem Bardzo ale to bardzo zadowolony z fiatowskiego silnika 1.9 JTD.
~Cyna
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
Silnik dość ciekawy: przy lekkim wciśnięciu gazu niezbyt rzwawy. Przy wciśnięciu do końca budzi się bestia ;) pewnie dlatego tak mało pali. Jka na razie żadnych usterek ani wycieków
~FELIX
Minivan 1.9 JTD 101KM 74kW
GŁOSNA PRACA PRZY ZIMNYM SILNIKU I PRZY OSTRYM PRZYSPIESZENIU PO CHWILI NA WOLNYCH OBROTACH.PRZYSPIESZENIE KONKURENCYJNE Z HDI ALE PO TUNINGU CZIPEM 138 KM W POLCARZE W FIACIE.