Lista ocen Fiat Linea Sedan (103) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 146 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aixen
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
1. Kasowanie błędów komputera ABS. 2. Kontrola geometrii - auto "ściągało" na prawo w trakcie jazdy na wprost. 3. Wymieniono wszystkie poduszki pod amortyzatorami. 4. Ponowna kontrola przedniego zawieszenia - serwis nie wie co się dzieje, ale że stuka... potwierdzono. 5. Ponownie zawiódł, już wymieniony mechanizm zamykania klapki wlewu paliwa.
~Zuq
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Z większych rzeczy za mojej kadencji wymieniłem: poduszkę prawego amortyzatora przód (90 tyś km), belkę skrętną tył (105 tys.), akumulator (130 tys.) No i klocki z tyłu dwa razy zapiekły się - wygląda to na konstrukcyjne niedopatrzenie bo z przodu wymiana po... 95 tys. i materiał cierny jeszcze był ze 3 mm.
~J. Lupino
Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Najpoważniejsza usterka to wymiana wybieraka skrzyni biegów po 3 latach - zatarły się linki. Przy nadkolach starł się lakier - naprawa na gwarancji. Tu ostrzeżenie dla krakowian - nie róbcie tego w Viamot na Zakopiańskiej - po roku od naprawy lakier się złuszczył!
~Jan Krawczyk
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Utwierdzano od początku, by dolewać olej, nawet 2 miesiące temu serwis sprzedawcy mówił o dolewaniu. Po dwóch miesiącach od wypowiedzenia tych słów przez pracownika Ostrowa Wlkp. serwis Rondo w Kaliszu remontował silnik i wyłapano błąd fabryczny!
~yeti71
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
cieknąca pompa wspomagania!!! zimą 2011r wypadła półośka stałem przy -20\'C ! przy tym przebiegu nic takiego nie ma prawa miec miejsca!!! Wcześniej między innymi miałem salonowe Daewoo Tico przejechałem 120tys km z jedną usterką po 100tys cewka zapłonowa...
~Rozczarowny
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Mocowania kolumn McPersona trzy razy, alternator, klimatyzacja, hamulce, komputer pokładowy, ABS, coś z poduszkami, elektronika silnika, zegary i deska rozdzielcza, maglownica, rdzewiejące elementy nadwozia... krócej chyba napisać co nie szwankowało...
~JeanSs
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
Poza poduszką skrzyni biegów nic sie nie działo, oczywiście po tylu latach zdarzały sie wymiany amortyzatorów czy poduszek ale bardziej z przymusu i starości, niż z powodu zbyt szybkiego niszczenia się podzespołów.
~pawe1_c
Sedan 1.4 8v 77KM 57kW
występowała nierówna praca śilnika ( przerywał) stacyjka sie zacieła a teraz przy skręcaniu kierownica cos trzeszczy,ociera,hamulce - przy gwałtownym hamowaniu trzęsie podwoziem jak by cos sie miało zaraz rozpaść
~BoomirPL
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Zablokowany zacisk hamulcowy tylny - przedwczesne zużycie klocków i tarczy a wskutek przegrzania łożysko tylnej piasty - wymiana gwarancyjne łącznie z klockami Była to jedyna poważna usterka
~PabloM
Sedan 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
nalezy uwazac na akumulator, raczej niewielki i w ostrej zimie trzeba pilnować napięcia, uwaga na głęboką wodę (w dobie powodzi), zdarzyło mi się zalać podwozie i zepsuć potencjometr pedału gazu
Fiat Linea Sedan