Lista ocen Fiat Marea (332) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 307 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mareasedan
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Czasem zgrzyt przy pierwszym biegu. Często zgrzyt przy wstecznym i konieczność ponownego wysprzęglenia. W mojej skrzyni, jak powiedział mechanik, doszło do urwania jednego ze sworzni, który działając jak frez wywalił dziurę w obudowie. W rezultacie nie obeszło się bez wymiany kompletnej skrzyni biegów (cena na szrocie: 400 - 600 zł + wymiana ok. 250 - 300). Skok drążka zmiany biegów przyjemny i ergonomiczny, bez przenoszenia niepotrzebnych...
~Roger84
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
Dźwignia zmiany biegów działa na zasadzie "wiem, że tam jest dany bieg". Nie czuć przełożeń pod ręką. Trochę jakby wsadzić kij w błoto i nim ruszać. Dla jednych to pewnie komfort, dla innych brak kontroli. Ja jednak wolę czuć, że wszystko działa, dlatego przeciętna ocena. Sprzęgło podpada pod tą grupę, więc powiem, że kilka razy pękała mi linka sprzęgła, ale okazało się, że można zakładać bez zgrzytów tylko oryginał. TYLKO 5...
~Przemek
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Nie moge narzekac na biegi 1 - 5 poniewaz wchodza calkiem znosnie, natomiast to czego nie moge zrozumiec to bieg wsteczny ktory na 10 razy 8 wyda dzwiek powodujacy ciarki na calym ciele.Mialem juz 7 aut z manualna skrzynia biegow i w zadnym nie zdazyla mi sie taka sytuacja. Wyglada to tak, jakbym nie wciskal sprzegla - kazdy wie jaki to dzwiek. W oczach innych kierowcow wygladam jak kobieta ktora prawo jazdy ma od...srody! Ale to tylko FIAT
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jest dobrze. Wybierak działa precyzyjnie. Są jednak dwa podstawowe mankamenty. Po pierwsze, w trasie niesamowicie brakuje 6go biegu dla równej jazdy z prędkością autostradową (5ty bieg niestety jest trochę za krótki, jednak dzięki temu pozwala na swobodne wyprzedzanie w trasie już od 70 km/h). Drugą rzeczą, która przeszkadza jest słaba synchronizacja pierwszego i wstecznego biegu - lubią chrupnąć przy wrzucaniu.
~(m)
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Na początku - w ciągu pierwszych dni od zakupu samochodu doświadczałem szarpania podczas ruszania (więc tylko pierwszy bieg). Pomogła nieznaczna regulacja naciągu linki sprzęgła i... przyzwyczajenie. Sporadycznie występują również kłopoty z wrzucaniem pierwszego i wstecznego biegu, Zdarza się to jednak rzadko i nie ma wpływu na normalną eksploatację. Tutaj ocena 4 z lekkim minusem.
~vaffan
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Podobnie jak z silnikiem- trzeba dbać. Zaniedbania w postaci nie wymieniania oleju, brutalne traktowanie kończą się jednym- remontem lub wymianą. Skrzynie są delikatne ale biegi wchodzą precyzyjnie a skok lewarka jest krótki. Problemy z włączaniem wstecznego biegu- nie zawsze wskoczy za pierwszym razem. Trzeba się do tego przyzwyczaić.
~Roger84
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
Ten samochód ma doskonałą skrzynię biegów pod warunkiem, że wszystkie usterki jakichkolwiek części wpływających na jej pracę będą oryginalne. Jeśli wszystko jest jak należy, biegi wchodzą delikatnie jak w masło przy lekkiej pracy sprzęgła. Przy tym jak na samochód tej klasy przełożenia są wystarczająco szybkie.
~Igor
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Skrzynia biegów ok, lewarek pracuje precyzyjnie, biegi wchodzą pewnie - z wyjątkiem wstecznego, który często wchodzi po dopiero po ponownym wysprzęgleniu. Jednak nie mam auta od nowości i nie wiem, czy tak było od samego początku, czy to już kwestia zużycia. Przydałby się szósty bieg.
~b.bronski@gmail.com
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Biegi w moim egzemplarzu pracują bardzo miękko i przyjemnie, bez żadnych zgrzytów, jednak jest to uwarunkowane jedną rzeczą, stała kontrola poziomu płynu w skrzyni który lubi czasami wyciekać. Jeżeli zadbamy o regularną wymianę i nie kupimy auta z już zniszczoną skrzynią to na pewno nie powinno być problemu.
~Kierowca
Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW
Działa dobrze, biegi wchodzą bez oporów nic nie haczy i nie zgrzyta....... w mroźne dni pracuje ciężej , ale po rozgrzaniu wraca do normy.... jest dobrze..Minusenm jest krótka piątka -135km/h i 3000obr/min 160 - 3500 troche za wysoko , ale przez to dynamika oki!!!