Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

Silnik 1.2 MPI 69KM 51kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń jak na tak mały samochód, wymiary do parkowania dla kobiet jeszcze funkcja city (kierownica może być obracana jednym palcem)
Super auto do miasta wszędzie się zaparkuje, dynamicznie pojeździ po pasach, szkoda że na trasie brakuje mocy ale w nowym modelu na 2011 rok fiat ma podnieś dość znacznie moc. A tak auto idealne do miasta.
Do miasta jest dobrze, w trasie ewidentnie brakuje mocy przy wyprzedzaniu, ale na 4 w miare dynamicznie można wyprzedzać słabsze auta :), w drodze z Poznania do Lipska średnia prędkość 90 km/h i silnik spokojnie dawał radę, ze świateł też nie jestem ostatni,ale mocy mogłoby by być więcej szczególnie na Polskich drogach gdzie ciągle trzeba coś wyprzedzać.
Biegi wchodzą bardzo dobrze, krótkie prowadzenie skrzyni do kolejny atut, a za umiejscowienie skrzyni wyżej, a nie w podłodze fiat zrobił coś rewelacyjnego, poza tym całkiem dobry materiał samego drążka nic się nie ściera po 110 tys. km,
Przy normalnej jeździe auto dobrze czyma się drogi, ale gdy z większą prędkością wejdzie się w zakręt są dosyć wyraźne przechyły nadwozia i ja co najmniej mam poczucie niestabilności, wysoka podatność na podmuchy silnego wiatru,
Do przodu OK,boki również, lusterko wsteczne daje rade szkoda że się samo nie ściemnia, lusterka boczne mogłybybyć większe,
Wszystko pod ręką klimatyzacja, radio, komputer pokładowy,elektryczne szyby, szkoda że mimo wyposażenia dynamic nie miałem elektrycznych i podgrzewanych lusterek za to minus bo nie jestem wstanie zmienic ustawienia lusterka lewego z miejsca kierowcy bez wychylenia się przez cały samochód
Klimatyzacja latem chłodzi, zimą grzeje choć do ogrzewania można się w zime przyczepić że jednak wolno się nagrzewa szczególnie gdy silnik jest zimny,
Jak na tak małe auto jest bardzo dużo miejsca z przodu i jak na przednich siedzeniach nie siedzi koszykarz to z tyłu się dwie szczupłe dziewczyny zmieszczą.
Na luzie silnika nie słuchać ale to raczaj zasługa samego silnika a nie wyciszenia przy wyższych obrotach robi się głośno, a magiczne 150 km/h na nie mieckiej autostradzie to już nieznośnie nie jest to cichy samochód po 115 km/h
Przeglądy maksimum 750 zł, a paliwo no cóż najmniej spalił mi w trasie ok 250 km jekieś 4,4 l benzyny, najwięcej 5,7 l więc jest to auto bardzo ekonomiczne i tanie w utrzymaniu,
Tanio, Tanio, Tanio dwóletnia gwarancja, przeglądy średnio po 500 zł, spalanie 4,9 litra, auto za 34 tyś. zł mnie w 2005 kosztowało więc nie jest drogo.
Oprócz dwóch akcji serwisowych: 1. Światła przednie gasły w momencie włączania kierunkowskazu 2. Wymiana ABS jakiegoś czujnika To nic się nie dzieje (coś tylko gdziś w desce wydaje dźwięk jakby się poluzowała jakaś śrubka ale przy następnym przeglądzie myślę że serwis się upora )
Żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 MPI 69KM 51kW [l/100km]