Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

kokoshihi@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 1.2 MPI 69KM 51kW
Rok produkcji 2003
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Praktycznie wszystko: świetny układ kierowniczy, napęd, karoseria, możliwości. Auto naprawdę jest fajne dla młodych osób.
Układ elektryczny : Jakiś amator to robił - przez przeciążenie może spalić się wtyk oświetlenia i mogą mrugać światła
Autko naprawdę ok. Układ elektryczny czasami wkurza jak coś się zrobi, ale można naprawić. Pandzia bardzo ładnie wygląda i nadaje się na każdy wypad w mieście, czy poza miasto. Jeżeli ktoś potrafi zadbać o auto, to odwdzięczy się niezawodnością. Osoby z ciężka nogą będą miały wysokie spalanie, ale to tylko ich wina, bo pandzia spala naprawdę mało :)
Jeżeli chodzi o silnik to naprawdę jest wystarczający. Na benzynie wiadomo - śmiga jak mała rakietka i jest niezawodny w każdej sytuacji. Na LPG przy wciśnięciu pedału gazdu do oporu, troszkę go przymuli, ale i tak szybko się zbierze. Silnik jest ok :)
Skrzynia jest doskonała, co prawda raz na jakiś czas jedynka wskoczy dopiero za 2 razem, ale to żaden problem. Bo przy codziennej jeździe zmiana biegów w tym aucie to sama przyjemność.
Wspomaganie zwykłe - wiadomo jeździ się bardzo fajnie. Jeżeli ktoś posiada również elektroniczne wspomaganie CITY - to to już jest kosmos, w mieście, na parkingu, czy w jakimś ciasnym zaułku kręcenie kierownicą jest bardzo przyjemne, można nawet jednym paluszkiem :)
Często czytałem opinie o tym, że ludzie narzekali na złą widoczność w Pandzie. Jak dla mnie to całkowita nieprawda, wystarczy dobrze ustawić fotele, lusterka i widać wszystko. Szyba przednia - widoczność jak w każdym aucie raczej, doskonała. Boczne - bardzo dobra. Tylna - również ok. Małe szyby boczne - rzadko przydają się do cofania, ja cofam na lusterka.
Jeżeli chodzi o kształt Pandy, to bardzo ładnie wygląda, ale gdy tylko przyspieszymy do 100km/h to już czuć wiatr. Jadąc większą prędkością na nierównych drogach może troszkę rzucać. Autko bardzo mało waży, dlatego strzeżcie się bocznych wiatrów :P hehe Dla wprawionych myślę, że to żadna przeszkoda. Autko i tak miło się prowadzi, poza tym to auto stworzone było do jazdy miejskiej :)
Bardzo szybko się nagrzewa w zimę, w lato jest czasami troszkę za gorąco ale da się wytrzymać. Posiadacze klimatyzacji mają luksus, a zwykli użytkownicy wentylacji mogą pomóc sobie szybą albo szyberdachem. Na trasie ustawienie zimnego powietrza i nawiewu na 2 stopień - działa jak klima, czasami ręce kostnieją.
Mam 184 cm wzrostu, i nie narzekam. Siedzę sobie luźno i wygodnie. Kierownica wysoko, nie przeszkadza kolanom, biegi obok, z tyłu mało miejsca, ale spokojnie w 5 osób można jechać. Jeszcze nikt nie narzekał w mojej pandzi, że jest mało miejsca.
Daję tylko dobrze, ponieważ żadne auto nie jest super wyciszone. Musieliby stosować chyba szyby dźwiękochłonne. W mieście jedzie się przyjemnie, nic nie słychać, silnik również cicho chodzi, sama radość z jazdy. Na trasie niestety ergonomia załatwia pandę. Przy 100km/h słychać spore szumy wiatru, ja to załatwiam tym, że podgłaszam muzykę i już jedzie się ok.
Spalanie w tym autku jest bardzo dobre. Dla tych, którzy cenią sobie oszczędność to Panda z gazem jest świetnym rozwiązaniem. Gazu spala mi 7 litrów na 100km. Więc norma.
Kupiłem używany, full opcja z panoramicznym dachem. Oprócz klimatyzacji jest wszystko. Naprawdę miałem farta, bo niewiele dałem za nią. Teraz cieszę się z jazdy moją pandzią i mam zamiar jeździć nią dopóki nie rozpadnie się. Ponieważ jest niezawodna, czasami ma humor z usterką jakąś, co wyżej opisałem. Ale o samochód trzeba dbać - wtedy możemy cieszyć się bezawaryjnością i przyjemną jazdą.
Plastiki, słaba jakość, ale idzie przeżyć. Czasami coś wymontowując trzeba uważać na zaczepy i klipsy, żeby nie wyłamać.
Tutaj jest nieco gorzej: najczęstsze usterki w pandzie: - mrugające światła - wtyk złącza do oświetlenia jest przepalony i trzeba wymienić. - mrugające światła i spadek poziomu paliwa - wymiana centralki BODY komputer - rzecz droga, do nabycia tylko w serwisie Fiata, około 1000zł. - silnik pompki do spryskiwacza - klejenie na dłuższą metę nie pomoże, lepiej kupić nowy i po kłopocie - wymiana około 1,5minuty. - silnik tylnej wycieraczki, jeżeli przeczyszczenie nie pomoże - wymiana na \"NOWY\" - nie ze szrotu, ani nie z serwisu aukcyjnego - ja raz się nadziałem na niedziałający. - skrzypiące drzwi - nie wiem jak naprawić :P - nie odbijające klamki - wada wszystkich fiatów - wystarczy WD40 w dwa zawiasy klamek Wszystko :) reszta działa jak należy. Karoseria - zero rdzy. Amortyzatory - wystarczy dobre założyć - omijać dziury i na długo zapomni się o ich wymianie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 MPI 69KM 51kW [l/100km]

6,8