Lista ocen Fiat Panda II Van (42) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zmijak1@wp.pl
Van 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW
To najbardziej mnie zskoczyło idalny komfort jak na tę klasę auta i jego wymiary .Ja nie mówię tutaj o przechyłach na ostrych zakretach =tu trzeba uważać ale o tym Że auto genialnie wybiera wszelkie dziury i nierówności .Zawiechy jakby z auta o klaśe wyżej .Mała uwaga panda z tym silnikiem ma inne amorki Sachsa.Układ kierowniczy też bajka .Fabryczny rozmiar opon 155/80/13 nadaje się do furmanki a nie do jazdy , auto pływa po drodze, po...
~Pandamera
Van 1.2 8v 60KM 44kW
Zawieszenie miękkie, nie da się poszaleć w zakrętach, jednak jest to auto typowo miejskie, więc powinno dobrze wybierać nierówności i to właśnie czyni. Wyborne wspomaganie, chodzi tak gładko, że myślałem, że tryb City jest włączony, jednak zdumienie mnie ogarnęło, kiedy wcisnąłem przycisk City na konsoli, a na desce rozdzielczej zapaliła się pomarańczowa kierownica. Okazało się, że może chodzić jeszcze lżej.
~hilmeregilda
Van 1.1 54KM 40kW
ato sie proawdzi pewnie!! w zakret mozna wchodzic ile sie chce i jak sie chce, nic nie rzuca i trzema sie drogi, tylko gdyby nie opony 155/80 to wtedy by bylo idelanie wzgledem twardego zwieszenia VANa, i nie wiem czemu ludzi emowia ze slabe zawieszenie?? zrobilem 25 tys km, na amortyzatorach stracilem po 7% i 8%!!! na kazdej stronie! wiec nie wiem jak wy to jezdzicie, dziur nie omijam, katuje ja bo to van a ona nadal dziala :D
~Sroqraf
Van 1.1 54KM 40kW
W moim egzemplarzu bez wspomagania, nie miałem okazji próbować wersji z tym udogodnieniem, dlatego trudno mi się ustosunkować. Tutaj plusem na pewno będzie większa precyzja prowadzenia. Jak już rozpędzisz się Pandą, pozwala tak się kierować, że wjechałbyś w przysłowiową mysią dziurę. Nie myszkuje. Prowadzi się świetnie. UWAGA jednak na ostre hamowanie przy dużej (140) prędkości, pojawia się efekt rybiego ogona, lubi zabujać.
~Pracownik
Van 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW
Jakośc elementów zawieszenia jest b.NISKA.Maglownica do wymiany (118 tyś).Odboje amortyzatorów do wymiany(123 tys).Amortyzatory do kitu(141 tys).O końcówkach nie pisze bo to przypadłośc dotycząca wszystkich aut śmigających po naszych drogach. Na plus...TANIE CZESCI (sporo tez na szrotach) Na dłuższe trasy sie nie nadaje.( mały rozstaw osi )
~hans
Van 1.1 54KM 40kW
pierwsze wrażenia-zawieszenie doskonałe :) Jednak po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że w ciasnych zakrętach przód trochę wyjeżdza; autko się przechyla; skacze na poprzecznych nierównościach; dośc twarde-ale to lubię więc jest to jednoczesnie zaleta-ogólnie auto prowadzi się pewnie, łatwo i jest dośc przewidywalne
~michał
Van 1.1 54KM 40kW
Zawieszenie jest dość delikatne, trzeba uważać na przeładowania, mi padły tuleje belki i wszystkie amortyzatory po 55.000 km. Fakt faktem jest, że bardzo często wozi ładunki po 450 kg, ale w końcu to miał być van ;) Nie mam pretensji, amortyzatory przód 110zl, tył 70zł, tuleje 35zł, końcówka drążka 38zł.
~majk
Van 1.1 54KM 40kW
Dobre opony + sprawne amortyzatory i jest OK. Ja mam sava effecta + oraz amortyzatory KYB (oryginały nie nadają się do jazdy, wylewają po 50.000) i na zakrętach trzyma się pewnie a nierówności wybiera płynnie. Nie jest to mercedes, ale porównując do innych małych aut wypada nieźle.
~Rapido
Van 1.1 54KM 40kW
Versja VAN jest nieco wyżej zawieszona (takie mam odczucie), więc nie należy się obawiać polskich dziur w drogach. Niestety przy wyższych prędkościach auto jest mało pewne w prowadzeniu, czułe na podmuchy wiatru i niestabilne w zakrętach - trzeba mieć to na uwadze...
Dziennik kosztów dla Fiat Panda II Van
5,7
~Romanek
Van 1.1 54KM 40kW
bardzo stabilny i pewny samochód. Myślałem, ze bedzie bardziej czuły na podmuchy wiatru, ale musi naprawdę nieźle wiać, żeby go wytrącało z równowagi. Zawieszenie sprężyste, ale w miarę duży skok, pozwala jeżdzic po polskich drogach bez obaw.
Fiat Panda II Van