Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d (203) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piciasty
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Niestety największa bolączka auta. Wymieniane na gwarancji: przekładnia kierownicza, wybieraki uszczelniane, wymiana wszystkiego z przodu przy zawieszeniu - nadal tłucze, szyba tylna - nie grzała,ustawiane błotniki i klapa - nierówne odstępy, zacinające się klamki, słynne spryskiwacze, wypalone odbłyśniki reflektorów, rdzewiejące felgi, głośna sprężarka klimy
~Looner
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Jak na fiata przystało, spodziewałem się wielu drobnych usterek (doświadczenia z kilkoma fiatami w rodzinie), a tu niespodzianka. Jedyna usterka, z którą byłem na serwisie to źle wyregulowane tylne lewe drzwi, które popiskiwały na wybojach. Fakt, że czasem denerwują spryskiwacze, których nie da się regulować, a przy jeździe pod wiatr pryskają pod wycieraczki.
~Zrobiony w Kropka
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
siada i odpada wszystko po kolei im dłużej tym gorzej. -nie właściwie działa spryskiwacz szyby -wymienione właczniki opuszczania szyb -wymiana plastiku pod szybą przrednią -żle spasowanu tylny zderzak, wg. ASO nie do naprawienia -poszycie lewego słupka wewnątrz -regulacja klamek, po postoju na słońcu blokowały się dzrwi tylne -regulacja schowka - i cała masa innych
~xXxuser1
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Ostatni mój fiat. - Ciągle palą się diody to od poduszek, to od wtrysku to od akumulatora, czasem od skrzyni biegów. Nie działąją też poprawnie wycieraczki i system spryskiwania - gdy pierwszy raz myłem samochód wyszło pełno niedoróbek montażowych, oraz lakierniczych - na Polskę wysyłają chyba najgorsze dziadostwo nie mające prawa się sprzedać gdzie indziej w Europie.
~zbyszko
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
ojoj klamki tylnych drzwi tragedia wentylatorek tak samo no i coś co zauważyłem niedawno no i w sumie nie wiem gdzie to wpisać bo to w sumie nie jest usterka tylko włoska pomysłowość - w nadkolach przednich są jakieś dziwne klapki nie mam pojęcia po co ale są no i oczywiście są tak zrobione że błoto woda i co tam na jezdni jest przelatuje przez nie i chlapie tam gdzie nie powinno
~lookoff
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Po 40 tys. spaliła się lampka pod pokrętłem od klimy, dostęp tak beznadziejny że do tej pory jeżdzę ze spaloną. Czasami kierunkowskaz mi odbija (czyli po skręcie w prawo i wyrównaniu kierownicy włącza się w lewo). Temat ponoć znany w ASO i za stówkę zmieniają coś w kompie, ale jakoś aż tak bardzo nie cierpię z tego powodu, może kiedyś to zrobię.
~Banderas
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zle działajace z tyłu klamki drzwi. Brak mozliwosci ustawienia prosto kierownicy serwis poprawiał i tak nadal jest albo w prawo a pozniej w lewo minimalnie przesunieta. Wibracje na kierownicy przy 60-70 km na godzine na 5 biegu. To nie wina kół zle wyważonych ani zbieznosci po prostu fiat wada tego silnika i skrzyni,albo zawieszenia konstrukcji.
~Olek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
jedynie stuki z tyłu,poluzowane cięgno naprawione na gwarancji w serwisie.Zerwana linka podnośnika na korbkę tylnej szyby, koszt naprawy w ASO 520 zl plus robocizna, u mechanika niezależnego 45 zl dorobienie nowej linki plus 40 zł robocizna.Skrzypienie plastików mozna usunąć stosując plak do plastiku i spryskać miejsca stykania, czynność powtórzyć.
~Artur
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Ciągle coś nawala, w ciągu 2 lat: - przepalone dwie żarówki podświetlające konsolę - zacinające się migacze - jakiś świst w wentylatorze - osłonka od wylotu powietrza pod przednią szybą pękła (chyba od zmian temperatury wydmuchiwanego powietrza) i zaczęła odstawać - w prawych drzwiach wyskoczył panel z przełącznikiem do sterowania szybą
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d
6,7
8,6
~futerkowiec@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wentylator w kabinie mógłby chodzić ciszej. Miałem problem z jedną tylną klamką ale w ASO zrobili i jest jak trzeba. Ja mam elektryczne regulowane odcinki lędzwiowe w fotelach to mi na gwarancji wymienili w fotelu kierowcy. Czekalem prawie miesiąc czasu na nową część bo w kraju nie mieli i w ogóle rzadko się to sprzedaje tak usłyszałem w salonie.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d