Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (124) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiedek58@interia.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
na gazie ok.7.5 l/100km w trasie ale zdazylo sie i mniej bo 8 l/140km w gazu w trasie!!!!w miescie odpowiednio wiecej - bo juz 9.5 l /100 km na benzynie praktycznie nie jezdze bo silnik szybko sie nagrzewa i szybko przelacza sie na zasilanie gazem...wiec nie wypowiem sie na ten temat!!!
~pontonik@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zużycie paliwa niskie. od 6,5 do 5,4. Średnio spalam 6 l/100 i myśle że to nie jest dużo. taki silnik i taka moc musi troche jeść ale zadowala się małą ilością pokarmu. Przegląd mam dopiero w list. 2010 lub po 30tys. Ale Fiat jest tani w serwisowaniu. Miałem kiedyś fiata siene i tanio mnie obsługiwano.
~Olek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
W taniej eksploatacji bije na łeb konkurencje. Producent zaleca przeglądy co 30 000km, a nie jak w serwisie wciskają i każą przyjeżdzać co rok (straszą utratą gwarancji). Jedynie wymiana oleju w silniku co rok. Spalanie paliwa: w większości jazda miejska 8,5l przy 2500-3500 obr/min. w trasie około 6 l/100km
~futerkowiec@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Na benzynie w mieście do 7,5 mieszany 6 a w trasie do 120 to nawet 4,8. Na gazie to trzeba dodać po 1 litrze do tych pozycji a czasami nawet mniej. Samochód został zakupiony nowy od razu z instalacja gazową. Jezdżę tak od nowości. Za instalację dopłata 4.500 zł. Ale polecam naprawdę warto !!!
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
jestem zadowolony w mieście pali niecałe 7 litrów, raczej nie jeżdżę w kapeluszu (18 lat), na trasie z Żywca do katowic udało mi się osiągnąć 4.5 litra prędkości 90-100km/h i oczywiście wszystkie ograniczenia respektowałem :) w dwóch pierwszych kategoriach (kto tak podaje spalanie?) podaje miasto
~Buli
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
myślałem, że będzie lepiej... denerwuje mnie to, że jak miałem drążek do wymiany, to musiałem ściągać całą kolumnę kierowniczą z włoch - nie robią drążków!!! koszt 2500zł, znajomy mi dorobił drążek za 200.. W ogóle jak w Polsce sprzedają te auta to powinny być wszystkie części na miejscu
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wraz z przejeżdżanymi kilometrami i docieraniem się silnika spada zapotrzebowanie na paliwo. W tabelce podaje spalanie po przebiegu 6000 km, dane jakie wyświetlił komputer. Gwarancja jest więc narazie o ceny napraw się nie martwię :) Cen przeglądów powiem szczerze że nie znam narazie.
~Edward
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Miasto zimą - niema za co chwalić, miasto latem może być, trasa zimą i latem bardzo ok. Ceny przeglądów jak na razie dyktuje Fiat, więc n co się zdecydowałeś/łaś to masz, a naprawy jak na razie mnie pomijają i oby tak dalej - a koledzy mówili mi, że fiat to bardzo awaryjne auto.
~krzrag
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Przy silniku 1,4 i 77KM spalanie trochę za duże. Jedynie raz przez 3 lata jego eksploatacji zanotowałem mniejsze od 6 l/100 spalanie. Ale jechałem wolno, nie przekraczałem 90km/h. Na autostradach przy średniej prędkości 120km/h około 6 ltr/100. Niezbyt drogi w eksploatacji.
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
ekonomicznosc? wzorowa! chcemy jezdzisz szybko i spalac sporo? silnik nam to zapewn chcemy jezdzic normalnie i spalac malo? tez nam to zapewni. duzy wyswietlacz pokazujacy chwilowe zuzycie paliwa pomaga nam w latwy sposob kontrolowac poziom zuzywanego paliwa.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d