Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (192) - Ergonomia

Na liście zabraknie 208 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Bolesny jest brak schowków, ale poza tym wszystko jest na swoim miejscu, dobrze widoczne, łatwo dostępne Jedynie irytuje mnie włączanie wycieraczek. W poprzednim aucie wystarczyło palcem przesunąć prawą dźwigienkę za kierownicą, a teraz muszę zdjąć rękę z kierownicy i obrócić na tej dźwigni jakiś pierścień. Nie wydaje mi się to bezpiecznym rozwiązaniem, gdy trzeba szybko reagować.. Bagażnik ma wysoki próg, ale ja desek i cementu nie wożę, a...
~Zadowlony
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Uważam, że ergonomia fiata to czołówka, wszystko blisko i logicznie, komputer obsługuje się z dźwigni od wycieraczek i nie trzeba przedzierać się przez kierownicę jak w autach azjatyckich. Jadąc wygodnie nie ściągajac ręki z podłokietnika obsługję kierownicę, radio, klimę i zmieniam biegi, światła właczają i wyłączają się automatycznie (nic nie brzęczy czy pika lub sryka). Fotele obszerne, wygodne z elektryczną regulacją lędźwi dla kierowcy.
~ster_nick
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Tu jest żle.Schowki małe,brak pułeczek, potwierdzam puszki nie mieszczą się pojemnikach,oparcie ręki na podłokietniku jest przeznaczone dla kierowców bez nóg,w schowkach drzwi można schować chusteczki do nosa i kilka wezwań do zapłaty rat z banku .Owieranie bagażnika pozwala nam upewnić się,że mamy ciągle tą samą ilość polców,a w przyszłości kiedy zlikwidują tablice rejestr. ślad odcisków naszych paluchów zawsze będą dobrze widoczne.
~Mateusz.
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
Wszystko pod ręką, radio sterowane z kierownicy, wbudowany zestaw głośnomówiący. Wyposażenie świetne jak an fiata. Wygoda? Te fotele są przecudowne. Zwykła awersja grande lub inne auta segmentu B mają na noc. wygodniejszym autem tej klasy nie jechałem. Minus dla 5 osobowych rodzin - auto w dowodzie ma 4 miejsca. Bagażnik nie jest tak duży ale to nie jest kompakt w kombi. Jako auto dla rodziny z dzieckiem to może być ciężko.
~Bart
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wszystkie przełączniki są w zasięgu ręki, ich obsługa jest intuicyjna. Irytuje tylko bardzo silnie świecąca na niebiesko kontrolka "długich". Staram się w nocy ją jakoś zasłaniać. Mój egzemplarz wyposażony jest w zdalne otwieranie klapy bagażnika z kluczyka. Gdybym tego nie miał, wiem, że wnerwiałoby mnie nurkowanie do kabiny i wciskanie za każdym razem przycisku na desce - nie ma możliwości otwarcia klapy mechanicznie z zewnątrz.
~Mateusz
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Plastiki dobrze spasowane. Jak auto nie miało dzwona to plastiki nie skrzypią. Bardzo brakuje schowków jakie były w puncie 2. W grande jest jeden mały schowek przy nogach pasażera. Bagażnik pokaźny jak na segment B. Nie ma problemu ze spakowaniem nawet 4 osób na tygodniowy wyjazd. Wiem, że znajomy jest mistrzem tetrisa i do bagażnika wpakowuje cały wózek dziecięcy bez składania tylnej kanapy!.
~RAF
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Jeździłem Skodą Felicią, Skodą Fabią wersja bida służbowa i Hyundaiem i20 i Grande Punto jest najwygodniejszym autem, w jakim siedzę jako kierowca. Czasami, żałuję, że jest trochę za przestronne wewnątrz i nie mogę rozwalić lewego ramienia na podłokietniku od drzwi i jechać jak król szos. Ogólnie sporo miejsca, w miarę wygodnie, wszystko pod ręką. Brak wejścia USB, ale to jeszcze nie te czasy.
~zaki
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja - po porostu. Śmieszne są rozważania o ergonomii, jak dłużej pojeździsz to do wszystkiego można się przyzwyczaić, i sterować nawiewami, radiem, wycieraczkami - na pamięć. Nic mnie jakoś specjalnie nie irytuje, czyli jest dobrze. No może - przyciski sterowania elektrycznego szyb są trochę za nisko - i "za daleko" osuniętego do tyłu fotela kierowcy.
~wojczek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
jest Ok, czasami wkurza wciskanie z zewnątrz przycisku do otwarcia bagażnika ale też daje to możliwość dodatkowej gimnastyki. Brak uchwytu do otwierania bagażnika skutkuje brudnymi palcami ale design na pierwszym miejscu ;) pokrętło regulacji oparcia fotela w niedogodnym miejscu ale widzę że taka moda, niepratktycznie umiejscowione gniazdo 12V- kabel z gps potrafi przeskadzać przy drążku zmiany biegów
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto
6,2
7,6
8,6
~Komisarz
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
Przyjemne i dobrze dopasowane materiały, wszystko na miejscu, w moim modelu estiva blue&me możliwość obsługi z kierownicy radia oraz telefonu komórkowego. Fotel kierowcy regulowany również pionowo, a kierownica w 2 płaszczyznach. Wynalazkiem który wymaga pewnego przyzwyczjenia jest obsługa wycieraczek nie przez pociągnięcie dźwigni ale obracanie umieszczonego na niej pierścienia.