Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW 1994-1997 (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bryan
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Miasto max - 7,5 litra, min 6 litrów /trasa max 5,5 litra, min 4,5 litra Wymiana oleju z filtrami około 150 PLN co 10 000 km, Elementy zawieszenia i hamulców od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych - dostępne dobre zamienniki, przednie wkładki hamulcowe są inne niż w samochodach z silnikami benzynowymi kosztują około 60 PLN za komplet dobrej marki, linka ręcznego hamulca po 30 PLN, żarówki świateł mijania u mnie H1 i na drogowych też...
~kwaśny
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
No cóż mam ciężką nogę ojciec jak jeździł to mu poniżej 5 L palił, a u mnie 6,5-7/100km. Auto posiada wskaźnik ciśnienia łądowania i dokłądnym odzwierciedleniem spalania są jego wskazania im więcej turbina ładuje tym więcej paliwa spala. Auto ma małą komorę silnika i duży silnik jest tam ciasno i żeby wymienić np świece żarowe trzeba się nagimnastytkować. aby np wyjąć rozrusznik trzeba odkręcić filtr oleju :) i wiele takich innych.
~Mateusz
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Bardzo ekonomiczne auto. Przy maksymalnym używaniu jego możliwości (gaz do dechy) 7,9 litra na 100 km. Przy normalnej jeździe w mieście 6,9-7,3litra na 100 km. W jeździe mieszanej bierze około 5,8 litra. Na trasie z miejscami szaleństwa ( 140-160km/h) łyka 4,9 km. Podejrzewam, że jak bym jechał spokojnie to do 4,4-4,5 litra by spokojnie zszedł.
~szczypiorzub@wp.pl
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
ogolnie jak na takie auto spalanie mogło by byc mniejsze, czesc drogie np kąpletne sprzegło Valeo udał mi sie kupic za 530zł gdzie normalnie w sklepach chcą ok 750zł totalna głupota , do benzyny kosztyje ok 250zł! a jednym słowem fiat zdziera jak moze na czesciach wymiennych do disla!! nie dziwie sie dlaczego nie był sprzedawany w salonach w polsce!!
~JoTiX
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Diesel juz ma w sobie cos takiego ze raczej zawsze jest ekonomiczny. Jednak jesli chce sie troche poszalec to wtedy turbosprezarka sprawi ze nie jest on juz tak ekonomiczny. Cale szczescie wlacza sie dopiero od 3500 obr/min tak wiec przy dieslu nie jest trudno jezdzic ekonomicznie.
~GREG´S
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Mam porównanie z ostatnim swoim Punto 1.1 55SX, które było w porządku, tutaj w TD jest znacznie taniej, pali mniej, paliwo jest tańsze, olej i filtry są tanie, ogólnodostępne. Wymiana oleju co 7 500 km wraz ze wszystkimi filtrami to koszt około 150 PLN.
~Marek
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Zużycie paliwa jak na silnik o konstrukcji już około dwudziestoletniej bardzo dobre. Silniki fiata są ekonomiczne.
~Jarek
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Niestety jak sie przyciśnie i włącza sie turbo to trochę sporo pali, ale to już chyba po prostu mankament turbosprężarki.
~tomekk
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
auto jest ekonomiczne częsci nie sa drogie a zużycie paliwa w normie da się nim jeżdzic ekonomicznie

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tylko i wyłącznie punto w dieslu!!!
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Od tego auta już nie chcę benzyniaka i gazownika. Tylko i wyłącznie TD!!! Osiągi i spalanie rewelacja!
Fiat Punto I Hatchback