Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.9 D 60KM 44kW 1999-2010 (20) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~yanoo
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Najgorsze usterki to te, które są trudne do zdiagnozowania, a takich kilka było. Kiedyś auto nie odpalało na średnio ciepłym silniku, tzn. rano odpalało, po 8h kiedy byłem w pracy odpalało, po zatankowaniu (czyli ciepły silnik, który stał ok.5 minut) też paliło, ale najczęściej odmawiało posłuszeństwa po ok. 1-2 godzinnym postoju. Silnik kręcił, ale nie zaskakiwał. Okazało się że do wymiany był czujnik obrotów silnika. Koszt niewielki (150zł)...
~Wreith
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
1. Pompa wtryskowa. Choc z racji banalnego rozwiązania problemu powinna byc raczej w kategorii "drobiazgi". No ale jej widmo wisiało nad głowa i musiałem liczyc się z ewentualnością słonych wydatków. 2. Zepsuł się mechanizm wycieraczek przednich, straciły synchronizację, jedna zaczepiła o drugą i wycieraczka kierowcy odleciała...podczas zadymki śnieżnej. Z racji traumatycznych okoliczności umieściłem to w kategorii...
~Mateusz
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Uszkodzona pompa wtryskowa przy przebiegu 120 kkm? Której wartość przekracza wartość samochodu? To jakaś kpina. Gdzie te czasy, gdy wolnossący diesel był symbolem taniej eksploatacji, niezawodności i trwałości. Stare diesle jeździły na opale, można było tam nalać oleju z frytek, nasikać i wszystko było w najlepszym porządku. A przebiegi rzędu miliona km nikogo nie dziwiły. Takich aut jak widać dziś się już nie produkuje.
~Marcin
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Z poważnych usterek to czekam i zbieram pieniądze... Ale mogłem być naciągnięty przez autoryzowany serwis fiata na wymianę kolumny wspomagania ( silnik + czujnik momentu = 3000zł ). Okazało się że były zimne luty w sterowniku silnika. Po naprawie ( 2zł cyna :) autko gania na wspomaganiu.
~xxdd
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
co do poważniejszych to sam nie miałem a to co możecie przeczytać że psuje się ta pompa to napiszę jeszcze raz to że ona się psuje jest tylko winą kierowcy który nie ma wyobraźni i nie wie jak sie jeździ takim silnikiem
~adams
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
czujnik położenia wirnika jesień do wiosny nie uzbraja się komputer za pierwszym odpaleniem trzeba ponawiać uruchamianie natychmiast gdy wyłączę silnik
~pp
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Wspomaganie kierownicy - najczęściej to pada.W serwisie koszmarne pieniądze , ale można to naprzwić za rozsądne pieniądze
~driver
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
autko ogólnie sprawne tylko jak sie cosik popsuje to części do tanich nie nalezą, ale ogolnie rzecz biorąc nei ma autka iealnego
~kazik
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
zawiodl mnie tylko raz gdy sie zepsul czujnik obrotow walu korbowego - silnik zgasl i juz nie zapalil
~kris
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Odchodził lakier z progów ,ale nie brała go rdza. Po walkach z fiatem zrobili na gwarancji.
Fiat Punto II Hatchback