Lista ocen Fiat Punto II Van 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mailoo
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Silnik 1.9 JTD jest dość oszczędny. Moje średnie spalanie to ok. 5,3l/100km przy „dość dynamicznej jeździe”. Trasa pokonana przeze mnie (400km) z prędkością 130-195km/h - gdzie 195km/h to maksymalne możliwości auta (katalogowo 185km/h) - dała rezultat ok. 6,5l/100km. Uważam że jest to wynik dobry.
~sha21@interia.pl
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
pali niewiele, części oryginalne drogie i sprowadzane na zamówienie z Turynu, zamienników mało, i często nie pasują(filtr paliwa, szczęki hamulcowe tył) filtr oleju najlepiej Knecht, u Championa w katalogu nie ma tego silnika, filtr paliwa delphi, ale u fiata jako oryginał(100 zł)
~P.S. z nad morza
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
w mieście ok.7,0;w trasie w zależności od ciężaru nogi - 4,5 do 6,5 l/100km ; dokonywanie napraw w ASO to samobójstwo - ceny księżycowe i za części i za robociznę ; pozostaje zaopatrywanie się w internetowych hurtowniach i zlecanie solidnemu rzemieślnikowi
~JANEK
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
PALI MALO!!!JA JEZDZE SPOKOJNIE.CENY CZESCI W ASO PORAZAJA!!!ROZRZAD CZESCI +ROBOCIZNA=1200!MOJA WYMIANA W SOLIDNYM WARSZTACIE+CZESCI=350!RESZTA TO FILTRY I OLEJ CO 7500!!!TURBO SIE WTEDY CIESZY:)
~janez
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Tak jak mówiłem, silnik to najlepszy punkt auta. (1.9 JTD 80 KM). Spalanie to przeciętnie 5 do 6 litrów przy katowaniu autka i prawie cały czas wciśniętym do oporu gazie... Przeglądy i naprawy w normie.
~Tomaszek
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Oszczednośc na paliwie zabiera serwis na naprawy, na razie jednak zbyt duzo nie dostali bo wcale sie nie psuje. ale to co wiem to części są dosć drogie.
~gkk2@poczta.onet.pl
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Całkiem nieżle na trasie ok. 4,5 po miescie od 6l max do 7l , w zimie przy duzych mrozach 7,5 do 8 przy ostrej jezdzie po mieście
~zupner@wp.pl
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Zuzycie paliwa przy stałej jeździe do 100km/h ok.5l ale powyżej tej szybkości do 7l .
~zupner@wp.pl
Van 1.9 JTD 85KM 63kW
Średnie zyzycie palia (oleju) 5 na trasie nie przek.100km/h w miescie6l./naprawy drogie

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu