Lista ocen Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW 2010 (14) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~versishybrid
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik w moim egzemplarzu jest bezbłędny. Na prostych odcinkach, przy standardowym codziennym miejskim użytkowaniu moc jest wystarczająca. W trasach natomiast bardzo jej brakuje, a gdy zapakujemy na pokład 3 osoby to już w ogóle jest bardzo słabo, ale nie oszukujmy się - 77KM to nie jest wyścigówka i nie w takim celu się taki silnik wybiera. Mój motor zrobił 205 tys km na fabrycznym gazie (z czego 70 tys w moich rękach) nigdy nie miałem z nim...
~Dariusz_90
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Kultura pracy silnika jest tylko dobra, ponieważ jak na 1.4 chodzi dosyć głośno oraz częstotliwość powietrza wychodzącego z końcówki tłumika jest nie równa (pulsacyjna). Elastyczność raczej przeciętna, jeśli chodzi o wyprzedzanie, lecz w mieście radzi sobie dobrze. Elastyczny jest na biegu trzecim.
~Dariusz_90
~M.M.
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Regularne przeglądy, zmiana filtrów, wymiana olejów, różnorakich płynów, oraz wymiana klocków hamulcowych przy przebiegu 60 tyś a teraz przy przebiegu 90 tyś zgodnie z instrukcją wymieniłam pasek rozrządu i to jest wszystko co robi dla mojego samochodu mechanik.
~luk
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Chleje olej. Nie wiem czy przyczyną jest walnięty pierścionek czy jazda na LPG, ale chleje. Od wymiany do wymiany (co 30 tys.km) spokojnie trzeba dolać 3-4L. Silnik ten miał tak od początku, więc po prostu przyjmuję, że taki jego urok.
~hamish
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik na tę masę może odrobinę za mały. Potrafi spalić nieco więcej przy cięższej nodze. Ogólnie bardzo lubi obroty w okolicach 3000 i wtedy pokazuje na co go stać. Jazda w okolicach 2500 wydaje się być dla niego średnią... trochę pierdołowaty jest wtedy.
~Sante Bass Punto
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik tak prostej konstrukcji, że bardziej sie chyba nie da. Ma to swoje plusy bo przynajmniej nie ma sie co psuć. Dość ekonomiczny jednak za słaby mi brak mu elastyczności. W połączeniu ze skrzynia pięciobiegową słychać go juz przy 90km/h.
~Piotr
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Silnik 1.4 77KM bardzo fajnie sprawdza się w jeździe miejskiej. Spala normalne ilości paliwa. Niestety brakuje mocy przy jeździe poza miastem. Wyprzedzanie na trasie nie jest komfortowe.
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Po przesiadce z Punto II czuje wyraźnie, że ma więcej mocy. Silnik sprawuje się na razie całkiem nieźle. Jest dość cichy, jak na auto w tej klasie.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
8,4
7,6
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Bardzo udany i oszczędny silnik, średnio 6.1 litra, przy częstej jeździe wi mieście 6,5 na trasie przy 80km/h - 5.
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d