Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (577) - Ergonomia

Na liście zabraknie 1015 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MIM
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
całkiem całkiem. Jednak moim skromnym zdaniem można było pomyśleć o lepszym umiejscowieniu włączników szyb elektrycznych. Często szukając lewego włącznika zamiast szyby włączam radio a sięganie do prawego jest wręcz niebezpieczne podczas jazdy. Reszta ok. tylko trochę denerwuje mnie zbyt duża przestrzeń i pułka, która ma służyc chyba tylko kobietom na torebki :) MAŁE PEDAŁY I ZBYT BLISKO SIEBIE!!!!
~marcin
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Makabra. Pedały umieszczone za blisko siebie: chcesz nacisnąć sprzęglo, zahaczasz o hamulec, próbujesz hamować - naciskasz równocześnie gaz. To jest po prostu niebezpieczne. Auto zaprojektowane dla kobiet w wąskich bucikach. I to na wysokim obcasie, bo pedał gazu znajduje się 10 cm nad podłogą! Dłuższa jazda - gwarantowany ból prawej nogi. Przestawianie fotela nic nie daje, po 1/2 godziny i tak boli.
~Michał z Gdańska.
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Otwieranie bagażnika z kabiny bywa irytujące. Często trzeba otworzyć drzwi kierowcy, by zajrzeć do bagażnika, a można by to rozwiązać łatwiej. Lusterka regulują się z dużym oporem. Brak wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej. Nietypowo umieszczoy pedał gazu może powodować bóle w podbiciu stopy. Przekombinowana stacyjka z pozycją PARK włączającą światła pozycyjne.
~kmark
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nie mam zastrzezen. Wszystko pod reka i w takim miejscu jak powinno byc. Bardzo dobrze rozwiazane wlaczanie swiatel mijania bez koniecznosci pamietania o ich wylaczeniu i wlaczeniu przy uruchamianiu silnika. Gasna po wylaczeniu same, ale to chyba we wsztstkich wloskich autach jest tak samo. Szkoda, ze inne "prestizowe" marki nie wpadly na tak prosty i genialny pomysl.
~aols@wp.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nieco za nisko umiejscowione radio. W wersji Van absurdalne i antywygodne rozwiązania: krata zamocowana za blisko oparć foteli, koło zapasowe zamocowane do kraty, zaraz za fotelem pasażera.Po wykręceniu kraty i przeniesieniu koła na "swoje" miejsce (uprzednio wykręcając wspornik uniemozliwiający włozenie koła z tyłu), pasażer nie dostawał skurczu nog po 100 km :)))))
~Lancer1990
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Duża półeczka idealna na torebkę (Już sobie kobieta moja wykorzystała ją w ten sposób) i mała po stronie kierowcy która jest idealna na portfel i komórkę. W drzwiach kieszenie gdzie się sporo drobiazgów zmieści. Bagażnik nie jest za wielki ale spokojnie można co nieco wozić a zwłaszcza większe zakupy. Awaryjnie można złożyć fotele lub użyć tylnych siedzeń.
~aQQ
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
No cóż... ważę ponad 90kg, więc fotel może dlatego mnie gniecie.... Brak regulacji kierownicy, brak podłokietnika, drzwi cienkie - nie ma na czym się oprzeć! Z tyłu w trzy osoby tylko na krótkie trasy! Kto wymyślił sterowanie elektrycznymi szybami? Jadąc jako pasażer, wielokrotnie \"udało\" mi się otworzyć okno kolanem...a mam tylko 175cm!
~www.dessin.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Auto tworzy zgrabną całość zarówno wnętrze jest zaprojektowane jak i zwarta bryła nadwozia. Oczywiście w tej klasie - maluchów. Doskwiera za daleko ulokowany drążek zmiany biegów oraz dziwnie sklejone pedały na dodatek trzeba je na prawdę pod dziwnym kątem i bardzo daleko deptać. Sprzęgło jest ale łapie dopiero po wciśnięciu w podłogę.
~Piotr M. - miasto Łódź
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Jestem dość duży, ale mieszczę sie bez większych kłopotów. Zaleta przy wsiadaniu - długie drzwi. Fotele mało komfortowe. Dźwignię zmiany biegów chętnie bym skrócił. Pod maską bardzo ciasno - trzeba nieźle kombinować żeby wymontować niektóre podzespoły. Ale poza uzupełnieniem płynów i okresową wymianą filtrów, nie ma potrzeby tam zaglądać.
~Milex
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Sylwetka nadwozia jest opływowa i ciężko znaleść jakieś kanty. To samo ma się w środku. Poza tym wszystkie przełączniki są pod ręką i nie trzeba ich szukać. Brakuje tylko zamykanego schowka... No i wkurza mnie trochę wąziutki kokpit w którym znajduje się tylko prędkościomierz... no ale małe autko to małe autko... nie można oczekiwać cudów.
Fiat Seicento Hatchback 3d