Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 (403) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 499 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piti
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Autko przeznaczone do niezbyt szybkiej jazdy. Dla mnie dużą zaletą jest wysokość zawieszenia: w połączeniu z dobrą zwrotnością, czynią ten samochód bardzo uniwersalnym na naszych drogach. Nie ma najmniejszego problemu po zjezdzie z asfaltu, jazda po drogach polnych nie nastręcza żadnych trudności. Idealne nad jezioro, do lasu jak i do miasta - wysokie krawężniki nie straszne.
~Puffy
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Jestem zadowolony z właściwości jezdnych. Jak na takie możliwości silnika wystarcająco dobrze trzma na zakrętach, przy 120-130km/h na prostej także jest ok. Troszkę trzęsie, ale to wina małej masy i małego rozstawu osi. Żle zachowuje się na kocich łbach! CZuć drgania na kierownicy (nie wspominając o hałasie i trzeszczącej tablicy rozdzielczej).
~Łukasz N. (44lucas z autokacik.pl)
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
ocena - Doskonale - jest na wyrost, ale dlatego że jak na lekką przednionapędówkę zawieszenie jest bardzo dobre - pamiętajcie że niezależne zawieszenie tylnych kół jest dużą rzadkością - dzięki niemu seicento prowadzi się naprawdę bardzo dobrze.jest jeszcze lepiej jeżeli wymieni się amortyzatory i sprężyny na sportowe, ale nawet seryjne nie są złe.
~Milo1995
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Oceniłem go na czwórkę dlatego, że porównuję seicento do aut z podobnego okresu i do aut podobnej klasy. Samochód trzyma się drogi, wbrew pozorom na oblodzonej nawierzchni średnio łatwo wprowadzić go w nadsterowność. Jest jednak bardzo mały, co wpływa na rozstaw osi, przez co chwilami wydawać może się niestabilny.
~Grzezzgorz
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Na letnich oponach (nieco szerszych) doskonale się trzyma jak gokard. Wąskie zakręty i 3 bieg (najbardziej efektowny) to przyjemność, niestety "żyletki" zimowe - to całkiem inne auto - przechyla się i czuje się brak stabilności. W normalnym trybie urzytkowania układ jezdny jest wystarczająco zadowalający.
~Mrcn_Lbn
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Dosc glosny (tlucze sie tylne zawieszenie). Ale w tej klasie aut nie ma co sie spodziewac rewelacji;) Ma tendencje do myszkowania po drodze. Przy Vmax (140km/h osiagnieta raz na trasie;)) zachowuje sie wbrew pozorom stabilnie jak na tak male i dosc krotkie auto.
~Bugi
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
tylne zawieszenie do bani Przez 6 lat tulejki na wahaczach byly zmieniane chyba ze 4 razy Trzesie buja i kolysze Tarcze hamulcowe maja juz 82 tys km ale przy kolejnej wymianie klockow szykuje sie rozniez i ich wymiana ale jak do tej pory hamulce dzialaja bez zarzutow
~Peter
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Wiadomo, że SEICENTO to autko typowo miejskie o małej wadze. Na polskich drogach i tzw. "garbach" traci swoją i tak słabą stabilność. Dużym plusem jest jednak układ kierowniczy. Nie mam wspomagania ale muszę stwierdzić, że kierownica i tak chodzi bardzo lekko.
~Palmall
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Układ jezdny jest chyba zamontowany z traktora.Same wady.Od początku coś łomotało a genialny serwis twierdził że to normalne.Teraz jak mam 80tyskm trzeba robić na maksa radio żeby nie zgłupieć od łomotu jaki wydostaje sie z zawieszenia.

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
zawieszenie jak gokard, nie nadaje się na polskie drogi, trzęsie budą jak diabli, ostatnio odpadła jakaś osłona aluminiowa ale serwis powiedzał żeby to olać; kierownica się trzęsie, amorków nie trzeba wymieniać bo i tak nie czuć różnicy.
Fiat Seicento Hatchback 3d