Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 (368) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 309 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Były Właściel Fiata
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Niestety skrzynia biegów w egzemplarzu, który kupiłem była tragiczna. Już na w pierwszych dniach jeżdżenia zauważyłem, że przy wrzucaniu III biegu lekko zgrzytają tryby. Szybko jednak wypracowałem sobie sposób aby tego unikać - wrzucałem ten bieg \"esem floresem\", gdy jednak inna osoba siadła za kółko zamiast mnie wrzucała bieg ruchem prostym, problem widocznie się objawiał. Po dwóch latach jeżdżenia już nic nie pomagało - zgrzyt był bardzo...
~pucekk@gmail.com
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Bez zastrzeżeń, czasem ciezko wchodzi dwójka i wsteczny, ale to normalne w tych fiacikach. da sie przyzwyczaić. dla porównania, biegi lepiej wchodzą niz w oplu vectra z 1997 roku. zbyt krótkie, ale to na prawde w niczym nie przeszkadza. w moim egzemplarzu nie da rady zrobić dentysty :) w większości egzemplarzach skrzypi sprzęgło, ale to kwestia naoliwienia spręzynki przy pedale.
~gruszki4@buziaczek.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
dopiero po 20 tyś biegi zaczęły wchodzić lekko, choć nadal 1. czasem nie chce wejść, a wsteczny zrobi "chrabąszcza". Dobrze, gdy auto ma jednego kierowce, każdy ma inny styl zmieniania biegów, wielu kierowców nie służy. Są problemy z szybką zminą biegów - zapomnijcie o ściganiu z pod świateł, choć silnik 1,1 mocniejszy niż byście oczekiwali w aucie miejskim.
~eM
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Gdy silnik był zimny, w lecie po całonocnym postoju na 2 biegu lubił szarpać. Ogólnie zupełnie nie potrzebny jest 5 bieg, który na pewno nie służy do rozpędzania. Nigdy nie miałem nim \"odcinki\" na 1 biegu jechałem max. około 40km/h, na 2 podchodził pod 80km/h, a na 3 aż sam byłem zdziwiony pojechał licznikowo 135km/h, lecz mało co mu silnik nie wyskoczył.
~floriusz1
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Bardzo często mam problem z wrzuceniem jedynki i wstecznego. Nic nie dała zmiana oleju. Poza tym skrzynia ciągle cieknie. Na początku przyczyną były uszczelniacze. Po ich wymianie oraz gum cieknie z tych drugich. Musiałem rozbierać ponownie i użyć silikonu. Tarcza sprzęgła jest już luźna i dzwoni a do tego ma chyba połamane sprężynki bo szarpie.
~Milex
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Nie mam większych zastrzeżeń poza tym, że czasem 1 nie wchodzi i trzeba się troszkę posiłować z lewarkiem. OD czasu do czasu coś tam chrapnie przy zmianie na 2 ale jeśli ktoś nie jest przewrażłiwiony na tym punkcie to mu nie będzie zbytnio przeszkadzać. Dość spore przełożenia, ale mi to osobiście nie przeszkadza. Wsteczny bez problemu.
~Wojtek C.
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Przełożenia skrzyni biegów chyba dobrze dobrane do mocy i momentu silnika, zbyt długi skok lewarka zmiany biegów, biegi wchodzą w miarę precyzyjnie, ale z wyraźnym oporem i tym gorzej im jest zimniej (przy -20 biegi trzeba zmianiać dwiema rękami :)), czasem wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem - zresztą większość tak ma
~Aniol
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Zdarzały się sytuacje, że przyhaczyła dwójka i zarzęził wsteczny, ale w tej klasie auta naprawdę nieźle. Co do precyzji można mieć drobne uwagi, jednak spokojnie można było zmieniać biegi szybko bez obawy, że nie trafi sie w kolejny bieg. Generalnie można określić tę skrzynię jako miękką.
~pawcio80LOL
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Na poczatku precyzyjna potem wyrabioa sie galka - szajs plastik, ciegna bardzo dobre , ciche i niepsujace sie. Dopasowania skrzyni oceniam na mizerne w stosunku do silnika. 1 i 2 ok 3, 4 jakby nie było 5 gucio. 5 bieg tutaj powoduje , ze auto mniej pali a nie sciema jak w peugeot np. 206
~1,1 GLI SIEDLCE
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
1- 40km/h, 2-bieg 90km/h max , 3-bieg 130km/h 4-bieg 145km/h, 5- wycisnalem po sporych staraniach 170km/h. 1 i 2-bieg sa wspaniałe opony piszcza na dwojce lepiej jak na 1, szczegolnie przy ruszaniu ze skrzyzowan i skrecaniu jak depnie sie 2 to piszcza az miło i nie chwilke a naprawde sporo
Fiat Seicento Hatchback 3d