Lista ocen Fiat Tipo I 1.6 i.e. 78KM 57kW 1992-1995 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vspr
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
calkiem dobre przyspieszenie jak na 75 koni, ale niestety szybko wkreca sie na wysokie obroty, mozna mu wrzucac 5 przy predkosci 70 km/h. najwiecej jechalem cos kolo 165 w polsce na jednopasmowce - akurat ladny nowy asfalt byl i powiem ze smierc w oczach.. w srodku huk jak w maluchu i gdyby cos wyskoczylo to nie wiem...
~vspr
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
silnik ok, bez rewelacji , odgłos \"fiatówki\" :-) zero awarii, nie brał oleju, ogólnie raczej wysoko obrotowy - powiedzmy :-) 3 lata ze mną jeżdził na gazie bez usterki!
~łabondek wadowice
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
silnik podczas przyspieszania miewał tzw.dziury juz od 75000km Na jałowym biegu praca prawie rowna wskazuwka minimalnie chodziła poza tym rwał jak vectra 1.8 łeb włeb do ok 150km/h
~beta69
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
sprawny 1.6 DOHC ma niezłego kopa niestety słaba stroną tych silników są pierścienie i panewki. jak sie nie szanuje takiego silnika to można go zniszczyc w dosłownie 20 min.
~bozoni@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Jak na krótkoskokowy silnik (67,4mm) to jest naprawdę dobrze. Niestety przez monowtrysk nie ma sensu wykorzystywanie obrotów powyżej 5000-5500.
~Kamil
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Autko, jest wystarczająco dynamiczne. Jeżeli jest potrzeba, potrafi naprawdę przyzwoicie przyspieszać. Jak dla mnie super
~Bobik
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Silnik w tym samochodzie jest na 5 z malym plusem-malo pali, jest bezawaryjny, a co najważniejsze ma całkiem przyzwoite osiągi
~chmiel
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
silnik wmiare elestyczny ,rozpedziłem go do 195km/h bez wiekszych problemów,auto ma nic nie przerabiane przy silniku
~Remi
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
troche głośny, ale to chyba moja sztuka , poza tym jakis czas po kupniepomoglem mu jeszcze w tym , wiec mi nie przeszkadza.
~molo (molo13@interia.pl)
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Przydała by się większa moc w tym silniku-traci żwawość ze wzrostem obciążenia, zużycie oleju w granicach zaleceń instrukcji obsługi