Lista ocen Fiat Tipo II Hatchback (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzbal
Hatchback 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Tu gorzej zwłaszcza dla jeżdżących dużo po mieście - trzeba się nawachlować, biegi są bardzo krótkie. Komputer podpowiada 6-bieg przy 75km/h przy obrotach na poziomie 1800. Nauczyłem się nie zwracać uwagi na te podpowiedzi i od razu zrobiło się normalnie. Jest dziwny 0,5 sekundowy moment zastanowienia "czy chce jechać" między 1 i 2, też się przyzwyczaiłem. Na plus jest cicha praca skrzyni i precyzyjne bez żadnych zgrzytów wrzucanie biegów....
~dudu$
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Skrzynia 6 biegowa jej zaletą jest utrzymywanie w miarę niskich obrotów przy wyższych prędkościach. Osobiście jestem przyzwyczajony do skrzyń 5 biegowych więc ta z Tipo za bardzo i nie odpowiada, ma bardzo krótkie pierwsze 3 biegi, jeśli ktoś ;ubi ciągnąć silnik na wyższe obroty to nie jest to auto dla niego.
~WD
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Zbyt krótka jedynka. Biegi wchodzą trochę ciężko ale można się przyzwyczaić. Szósty bieg - czasami nie wiadomo po co jest. No i to co wielu tu też podkreśla - klekot przy zmianie biegów (słyszalny na zewnątrz) jakby tłukło o jakiś kawałek metalu.
~Jakub
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Działanie prawidłowe. Przełożenia mogły by być nieco lepsze. Czasem lubi trochę zgrzytnąć przy wrzucaniu wstecznego, a w serwisie powiedzieli, że ta skrzynia tak ma. Najlepiej wcisnąć sprzęgło, poczekać kilka sekund i dopiero wrzucić wsteczny.
~Seti
Hatchback 1.3 MultiJet 95KM 70kW
Dobra, w miare dobrze zestopniowana. Czasem tylko wystepuje problem z wrzuceniem jedynki po uruchomieniu silnia (S&S System). A to troche wkurza, ale nie dyskwalifikuje tej skrzyni.
~Grzegorz
Hatchback 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Wygodny lewarek zmiany biegów (duża gałka - ma się wrażenie trzymania kobiety za kolano ;-) ) i nie za długi. Biegi wchodzą precyzyjnie. Mały minus za trochę za krótką jedynkę.
~Kijop1
Hatchback 1.4 T-Jet 120KM 88kW
Jedynka i dwójka jak przy wolnym ssaku, dopiero od trójki jest elastyczność doładowanej benzyny. Nie jest to skrzynia mazdy ale biegi wchodzą precyzyjnie.
~Wojtek
Hatchback 1.4 95KM 70kW
Skrzynia chodzi precyzyjnie, skok lewarka krótki. Biegi chodzą lekko, ale też nie "pływają" - więc tak jak należy (oczywiście za tę cenę :))
~Daniel
Hatchback 1.4 T-Jet LPG 120KM 88kW
Krótka, więc samochód jest elastyczny, ale też paliwożerny. Mogłaby być ciut precyzyjniejsza, w VAGu jest zdecydowanie lepsza.
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II Hatchback
7,8
9,7
~SzpicBrodka
Hatchback 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Nic nie haczy. Bardzo ładnie klika np z 3 na 4. Taką samą miałem w bravo ale tu mam wrażenie, że pracuje dużo lepiej.
Fiat Tipo II Hatchback