Lista ocen Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 95KM 70kW 2016-2020 (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kammmor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Bez zastrzeżeń, choć potrafi czasem wydać nieprzyjemny dźwięk przy wrzucaniu wstecznego biegu. Ogólnie biegi wchodzą dobrze, skrzynia precyzyjna, ale należy być świadomym że biegi są bardzo krótkie i 6 bieg wrzuca się przy 90 km/h! Optymalna jazda autostradowa to okolice 110-120 km/h, powyżej zaczyna się robić głośno i obroty są nieprzyjemnie wysokie. Przy 70 km/h najczęściej jeździ się na 5 biegu.
~Arek
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Skrzynia dość precyzyjna, nie mam problemów z wbijaniem jakiegokolwiek biegu, nie muszę się też z tym siłować. Na minus skok dźwigni - przy 6 biegach trzeba się przez to trochę namachać. Na mały minus - bardzo krótki pierwszy bieg (przy ruszaniu na 1 rozpędzimy się do 15km/h, dłużej nie warto gazować bo robi się głośno.
~Paweł 34 lata
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Biegi się wbija dwoma palcami. Nie szarpie. Daje 4 ponieważ czasami zgrzyta wsteczny pomimo zatrzymania pojazdu do końca. Niby 6 przełożeń ale bardzo krótkich. Podsumowując najczęściej używa się 4 w mieście i 6 na trasie pozostałych przełożeń mało się używa chyba że, chcemy coś wyprzedzić.
~Krzysztof
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
6 biegowa skrzynia to rewelacja. Cisza przy dużych prędkościach oraz niższe spalanie. Jedynie czasem wsteczy nie wejsc z pierwszym razem ale to nie duży problem dla mnie.
~Kammor
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Precyzyjna, wszystkie biegi dobrze wchodzą. Przed wrzuceniem wstecznego trzeba odczekać 2 sek na "synchronizację". Nie jest to wada skrzyni, a po prostu cecha wynikająca z jej budowy.
~Mariusz
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Jeżdziłem Honda Civic VIII i nie widzę różnicy. Skrzynia chodzi płynnie i gładko wchodzą biegi. Ma ona krótkie przełożenia i dużym jej atutem jest to, że jest 6 biegowa.
~Kuba
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Biegi wchodzą super, jest elegancko, ale autko nowe więc wiadomo. Jak dla mnie jedynka ciut za krótka, a szóstka powinna moim zdaniem mieć niższe obroty przy 140km/h.
~Ten_Przem
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Działania dźwigni zmiany biegów jest bardzo poprawne, choć skrzynia ma raczej krótkie przełożenia.
~Pavelao
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Wsteczny wkurza, trzeba się przyzwyczaić. Ponoć delikatna regulacja w serwisie powinna trochę pomóc.
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo II Station Wagon 1.4 95KM 70kW
9,1
~Przemo
Station Wagon 1.4 95KM 70kW
Dla mnie idealne , krótki skok i wskakują sprawnie w nadane miejsce.
Fiat Tipo II Station Wagon