Lista ocen Fiat Uno II (504) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 649 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawcio777@wp.pl
Hatchback 1.0 i 44KM 32kW
Trzyma sie drogi poprawnie. Zasadniczo trwały, jeśli nie liczyć amorków (wymieniłem na Monroe, ale lichutkie były...) i sprężym, które wymieniłem (jedna pękła - ale nawet tego nie zauważyłem, hihi, gdyby nie serwis, pojechałbym z tym w góry) przy jakichś 120 tys. km.
~M>
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Miekki, auto mocno sie przechyla w zakretach mimo stabilizatora. Bardzo prosta konstrukcja - wiec prosta i tania w serwisowaniu. Niewielka trwalosc na naszych drogach - szczegolnie sworzen wahacza szybko zaczyna stukac. Gumy zawieszenia lubia piszczec co potrafi byc denerwujace.
~RedSoon@op.pl
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Nie jest to mocna strona, co prawda zawieszenie nie sprawia większych problemów - tuleje na wachaczach trzeba nierwa wymieniać co 10tyś. km (uwaga na zamienniki - tzw. plastelinki). Na zakrętach nieżle choć przy większych prędkościach czuć przecyły albo lądujemy na przeciwnym pasie.
~Tymc
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Trochę duży promień skrętu, ciężko się manewruje na parkingu, brak wspomy i można się nakręcić, niemniej mi to nie przeszkadza, pewnie kobietom bardziej. Dobrze trzyma się drogi, nawet na wysokich prędkościach wchodząc w zakręty bardzo dobra przyczepność.
~esdr
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Strach wchodzić w zakręty z większymi prędkościami- samochód buja się jak pijany koń idący pod górę. Nie wiem co by było gdyby nie stabilizator, ogólnie rzecz biorąc samochód prowadzi się znośnie, zawieszenie mogłoby być nieco trwalsze
~mariolka -=UnoKlubPolska=-
Hatchback 1.3 Turbo i.e. 100KM 74kW
W niektórych wersjach silnikowych w UNO stosowano stabilizator. W Uno Turbo również zastosowano stabilizator, dzięki czemu auto nie przechyla się na boki w zakrętach a przy dodatkowo seryjnie lekko utwardzonym zawieszeniu, dobrze się prowadzi.
~Grdalus
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Układ jezdny cóż, nie szczególny. Po ustawianiu zbieżności w miare ok. Jednak nie jest to auto które trzyma się drogi. Moim zdaniem powinno mieć ogranicznik prędkości przy 80km/h bo potem na dziurawej i krętej drodze robi się nie bezpiecznie :)
~sław
Hatchback 0.9 39KM 29kW
biorąc pod uwagę konstrukcję (przód kolumny tył belka skrętna) i awaryjność oceniam B. dobrze w calym okresie wymieniłem tylko amortyzatoty przednie Natomiast właściwości jezdne dość słabe samochód kołysze się i nurkuję w zakretach.
~lu...
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Nie najlepiej, choć kiedyś bym powiedział że spoko. Jednak przejchałem się jedny i drugiem...opel, ford, bmw3, i niestety zawieszenie strasznie miękkie, w zakrętach mało się nie przewróci, większa dziura i człowiek się zastanawia czy to już koniec.
~Tomek
Hatchback 1.0 i.e 45KM 33kW
Bardzo podatny na zużycie, firmowe amortyzatory są fatalne - dużo lepsze są Krośnienskie DUO. A przy tym sporo tańsze. Głośna praca zawieszenia, buja i skacze na raz - konieczność bardzo uważnej jazdy po typowej miejskiej drodze, czyli z dziurami i koleinami.