Lista ocen Fiat Uno II 1.4 i.e. 70KM 51kW 1995-2000 (119) - Silnik

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Silnik w Uno jest bardzo dynamiczny. Najwięcej przyjemności dostarcza model 1.4 gdyż takiego przyspieszenia nie mógłby się powstydzić nawet samochód z wyższej półki. Uno z silnikiem 1.0 również jest autem dynamicznym i tak samo popularnym jak Uno 1.4. Plusem jest także długa wytrzymałość silników FIRE. Kultura pracy jest dla mnie świetna, sam mogę powiedzieć że założyłem dla ozdoby końcówkę na tłumik i do tego mam już dziurkę w tłumiku,...
~Paweł
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Silnik to najlepszy element tego samochodu. Ma niezłe przyspieszenie, co przy małej masie włąsnej powoduje ze nie ma problemów z wyprzedzaniem. Moc jest właściwie dobrana do tego modelu. Mniejsze silniki to moim zdaniem jedynie substytut motoroweru do jazdy po mieście. Silniek jest również w miarę elastyczny - jak trzeba to na 5 biegu można jechać 50-60 i się nie dusi. Moja ocena 4,5. To najmniej awaryjny element tego pojazdu. Posiadam wesrsję...
~Cossi23
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Silnik ma wystarczającą moc, by czynić z tego lekkiego samochodu naprawdę żwawy pojazd. Niestety, jest to konstrukcja zaledwie 8 zaworowa, co sprawia że czasem brakuje mu elastyczności i przy wolnej jeździe w korku auto często szarpie i trzeba się wspomagać sprzęgłem. Do tego dochodzi dość głośna praca (choć może to być również wina słabego wygłuszenia samochodu) i przeogromny apetyt na paliwo. Zdecydowanie nie jest to odpowiedni motor do miasta.
~Tomasz
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Od chwili kupna autka pracował nierówno co powodowało drzenie całej karoserii pomimo wymiany poduszek.Ale jako silnik jest i był bezawaryjny.Nie bałem się nim jechać nawet za granice kraju.Zawiódł mnie tylko raz gdy siadła pompa paliwa ale to na szczeście na miejscu:)Poza tym zero wycieków, blok silnika i miska olejowa jest aż brązowa kolorem przypominającym korozję:)ale olej bierze i to dość dużo
~Cyngiel
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Typowy spokojny OHC 8V, Max mom. przy 3000 obr./min. Nie bierze oleju (od początku Mobil 1 5W/50) i jest absolutnie suchy z zewn.. NAJLEPSZY PODZESPÓŁ TEGO AUTA! Tylko jedna korekta luzu zaworowego przy 30 tys. km. Do 130 tys.km w zakresie tolerancji. Kontrola co 20 tys. km. TRWAŁE TO!!! Od 25 tys. na LPG wtrysk 1 pkt.6,5-8,5 litrów gazu/100km. Niezawodny wtrysk Boscha Monojetronic.
~Michal - UNOMANIAK
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Silnik mozna ocenic na 4 - dobre przyspieszenie v-max super 195km/h (zaladowany po uszy) Lekko spocony lecz oleju nie polyka - zdecydowanie za duzo pali ( przy dynamicznej jezdzie po miescie - do 140km/h pomiedzy swiatlami spali nawet 11 - 12 l GAZU) na trasie poezja przy 130 - 160 spali 8L Gazu ( benki palil 6-7l) W moim modelu slaby jest walek rozrzadu
~mariano
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Silnik 1.4 zapewnia przyzwoite osiągi, dzięki czemu auto nadaje się do jazdy na trasie gdzie czasami trzeba depnąć żeby wyprzedzić marudera. Tak więc jeśli ktoś zdecyduje się na uniaka to ten silnik w zakresie osiągów nie powinien go zawieść, co wynika z niewielkiej masy auta. Oczywiście nie jest tak że asfalt na koła się zawija ale da radę fajnie pojeździć
~maniek
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
silnik 1,4 swietnie sprawdza sie w uno, zaskakuje moca i momentem, osiagi w aucie tych gabarytow sa rewelacyjne, nowe samochody tego segmenu moga sie wstydzic , na drodze swietnie sobie radzi, latwo mozna wyprzedzac , zdziwienie na twarzach posiadaczy wielkich drogich samochodow tez jest fajne hehe
~Bobas
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Jak na takie małe autko silnik jest rewelacyjny, znakomite przyśpieszenie-zrywny, duża prędkość-170 km/h, ja mam przejechane niespełna 100 tys km i nawet do silnika nie zaglądałem; pomijam oczywiście wymianę płynów, świec. Będąc na trasie w ogóle nie ustępuję dynamiką jazdy autom lepszych marek (w polsce)
~Zdzisław
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Silnik pomimo 220.000 km przebiegu pracuje bez zarzutu. Nie bierze ani grama oleju, nie stracił w ogóle mocy, pracuje lepiej niż po wyjechaniu w fabryki. Rozpędziłem samochód do 180 km/h bez większych problemów. Przyspieszenia bardzo dobre, elastyczność również