Lista ocen Ford Escort (2208)

4,1
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Samochód kupiony z przebiegiem ~65tys.km po kilkunastomiesięcznej eksploatacji; mimo wspomnianych uwag jestem z niego zadowolony, jest dość ekonomiczny, wystarczająco pakowny, jeździ jak wół roboczy dając przy tym trochę frajdy gdy się nieco pofolguje; a do tego wygląda dość skromnie, co dla mnie jest zaletą;
~szary11@interia.pl
Ford Escort V
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Jak na diesla byłem mile zaskoczony pracą silnika, dopiero od ok 4 tys obrotów robi się niemiło. Elastyczność? Hmm... poza 5 biegiem mozna mówic o niej. W sumie biorąc pod uwagę masę i moc samochodu jest przyzwoicie. Wielki plus za to że nie czuje się dodatkowych kilogramów w środku. Wydaje się jakby jechał zawsze tak samo. (Silnik)
~forfiter4
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ford Escort Kombi po liftingu to naprawdę fajne i sympatyczne autko dla kogoś, kto ma 3/4 os. rodzinę i nie ma za dużego budżetu, a szuka samochodu który go nie będzie zawodził. Owszem, auto ma wiele wad, ale także wiele plusów. Sprawdza się ( zwykle ) przy dłuższych, jak i krótszych trasach. Ogromny bagażnik, niska cena i korozja. Ujdzie ! :)
3,8
~Tomek R. torzy.interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
To był mój pierwszy samochód i byłem z niego zadowolony. Tani i oszczędny w eksploatacji, przestronny i pakowny. Idealny do zdobywania pierwszych doświadczeń na drodze. Ma troche mankamentów, czasem wkurzających, ale w najważniejszych kwestiach mój model był niezawodny.
3,5
~uzytkownik
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
4-. gdyby nie ten silnik w moim przypadku byloby naprawde gitara. no i szybko zuzywajace sie hamulce, to akurat przypadlosc wszystkich escortow.
~scorpian
Ford Escort VI
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Oceniając to autko po całokształcie mogę wystawić tylko jedną ocenkę- DOBRY. Ekonomiczne i niezawodne, tak w dwóch słowach można je określić. Idealny dla początkujących driverów!
2,7
~beraraf@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogólnie źle, Fiat uno którym jeździłem wcześnie sprawował się o wiele lepiej i był zdecydowanie tańszy w utrzymaniu.
~Maciej
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bardzo dobry silnik, 1.6 16v zetec. Jak jest zimny to troche mułowaty, ale to kwestia przejechania kilkudziesięciu metrów. Wystarczająco elastyczny. Na piątym biegu można jechać 50km/h i 200km/h... Ponizej 2500 obr/min troche wolny, ale auto jest spore, a moc nie jest wielka. (Silnik)
3,6
~p.przewlocki@aster.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Szybki, wygodny, komfortowy wóz, nie pozbawiony wad. Sporo pali, ale nie rzuca się za nadto w oczy. Porównując go do Alfy 33 1700 8V 4X4, Marei 1600 16V i Marei 1900 JTD, jest autem wartym swojej ceny - zarówno w kategorii osiągów, bezpieczeństwa (w moim tylko 1 poduszka oraz ABS) i awaryjności (w fiatach bardzo szybko padało zawieszenie).
Dziennik kosztów dla Ford Escort
9,6
11,0
~jerzorek@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Chyba trafiłem w dziesiątkę z zakupem escorta, auto jak najbardziej rodzinne, przestronne, kufer dla mnie ogromny, wygląda na to, że tylko lać i jeździć. Kupiłem go od I wł. za 14500 dwa miesiące temu. Cała rodzina jest zadowolona, zwłaszcza moja lepsza połowa. Wyścigówka to to nie jest, ale rekompensuje osiągi przy dystrybutorze. Gazu nie mam zamiaru zakładać choć na przeglądzie powiedzieli, że silnik jest cacy pod tym względem. Części...
Ford Escort