Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 (73) - Ergonomia

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Nieco archaicznie i dziwnie to wszystko rozplanowane jest w tym samochodzie. Biorąc poprawkę na wiek auta, to i tak do wielu rozwiązań trzeba się przyzwyczaić. Klakson we włączniku kierunkowskazów (jak we francuskich autach - zgroza!!), dziwnie umieszczony włącznik świateł (ramię), wycieraczki i spryskiwacz uruchamia się osobno, przednie ramieniem a tylną klawiszem, sterowanie nawiewem / ogrzewaniem, oraz sterowanie strefami rozdziału...
~Krzysiek W.
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Wszystkie elementy tam, gdzie powinny być. Niczego szukać nie trzeba bo i nie ma co. Deska nie wygląda tu jak klawiatura. Zupełne podstawowe minimum. Jedyne "ale" jakie mam to włącznik sygnału dźwiękowego jak to w fordach z tamtych lat umieszczony na obudowie za kierownicą i włącznik sygnału dźwiękowego w dźwigni kierunkowskazów. Dla mnie niezbyt wygodnie się to włącza.
~Krzysztof
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Dobra jak na auto z minionej epoki. Siedzenia pomimo welurowej tapicerki niezbyt wygodne, zagłówki bez możliwości regulacji pochylenia są bo są. W wersji trzydrzwiowej dostęp do tylnych siedzeń nie jest dobry a sposób składania tylnej kanapy nie tworzy ergonomicznej przestrzeni bagażowej.
~mlodykierowca
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Jak na samochód tej klasy projektowany pod koniec lat 80, to deska rozdzielcza jest naprawdę okej. Nie denerwuje, wszystko jest na swoim miejscu. W porównaniu do renault clio z tych roczników, deska jest wręcz piękna.
~bonzzo13@poczta.onet.eu
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Ergonomia jest OK wszystko co potrzeba jest w zasięgu ręki. Jest sporo schowków i kieszeni na różne pierdoły. Wskażniki są czytelne a przyciski dobrze rozmieszczone. Mam wersje 5 dżwiową więc z wsiadaniem i wysiadaniem jest OK.
~frackow@o2.pl
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Narazie oczywiscie po wymianach okresowych do auta nie dokladam.Sa jednak oznaki korozji co mnie nie dziwi po 15 latach na elementach tj.spojlery dolne przod i tyl,wlew paliwa czy miejsce umocowania tylnej wycieraczki.
~Sebastian
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Myślę, że fiesta ma wszystko Na swoim miejscu. Kierowca nie dostaje oczopląsu od zbędnych świecidełek i pokrętełek. Wszystko jest stonowane i sprecyzowane. Bardzo ładnie.
~Freedi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Jak na dwudziestoletni samochodzik,zadziwiająco dobra. Wszystko znajduje się pod ręką, nie trzeba odrywać pleców od oparcia fotela, czy gmerać po zakamarkach.
~sturmm
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Problemy z włącznikiem tylnej wycieraczki i spryskiwacza przedniej szyby. a tak to wszystko jest na swoim miejscu, no może klakson bym dał gdzieś indziej
~Andrzej
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Wygodnie jest! Kierownica niewielka, gruba, wszystkie przyciski i pokrętła w zasięgu. Schowki bardzo fajne i dużo. Fotele wygodne i dobrze trzymają.