Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 (91) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aerobadi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Powiem tak. Jak się kupi samochód i od razu się wymieni termostat ( bo nie wierzę sprzedającemu który pisze, że wymienił to i tamto, ile wtedy sprzedający musiał wsadzić pieniędzy aby sprzedać i zyskać) to chwile po przekręceniu stacyjki w zimę będzie leciało ciepłe powietrze. A wentylacja, jest dobra tylko szkoda ze nie ma filtra przeciwpyłkowego, bo jak kupiłem moją fofi to gdy włączyłem chłodny nawiew to liście i kusz wylatywał z kanałów.
~Freedi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Mocna 5! ogrzewanie, poza niepłynną regulacją(zimno,zimno,zimno.......wiosenny wiaterek.............wyskakujesz ze spodni)nagrzewnica zaczyna pracę już monute od odpalenia po nocnym postoju w garażu czy pod chmurką. Wentylacja? Pierwszy samochód(a to miałem 23;) )w którym odparowanie przedniej szyby,i osuszenie zajmuje minute. Dmucha spełnia swoje zadanie.
~bonzzo13@poczta.onet.eu
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Wentylacja jest OK. Dmuchawa jest silna i daje mocny strumień powietrza. Za to ogrzewanie jest poprostu super. W fieście nigdy nie zmarzłem nawet w największe mrozy. W zimę szybko się nagrzewa nawet gdy silnik pyrga sobie tylko na wolnych obrotach. pod tym względem to mi kumple zazdroszczą mimo że mają dużo nowsze i większe auta.
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Bardzo, bardzo słabo! Wentylator ma tylko trzy prędkości robocze. W lecie nawiew jeszcze jako tako, ale w zimie zupełnie nie daje rady. Ogrzewanie słabiutkie. Cóż tu więcej dodać. Nie dość że słabe to rozdział nadmuchu na poszczególne strefy też nie zdaje egzaminu. Słabiutko.
~Qnaj
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Ciepły nawiew ok. ale Latem z zimnym nawiewem jest kiepsko. po pierwsze jesli samochod nagrzal sie od słonca to przez pare minut zamiast zimnego leci cieple powietrze wiec juz lepiej otworzyc okna, a po drugi nawet jak juz leci zimne powietrze to i tak troche slabo
~wally
Hatchback 1.1 50KM 37kW
to niestety munus,,, w zimie auto bardzo mozolnie się nagrzewa trzeba dużo czasu żeby zaczął lecieć lekki podmuch ciepła.. wentylacja jak wyzej wspomniałem to się sama robi przez nieszczelność auta
~sturmm
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Wentylacja dobrze działała latem, zimą to lipa. Odmrożenie przedniej szyby zajmowało z 15 min. Cały czas był włączony nawiew przedniej szyby, nie dało zagrzać się normalnie wnętrza. Prawdopodobnie winą tego był termostat
~kopys
Hatchback 1.1 50KM 37kW
troszkę nie równomierna.przy równej jeżdzie zimą ok.10 km i dopiero mogę powiedzieć że jest w miarę ciepło. jadąc na ślizgiej powierchni jakieś 60-70 km/h. przy szybszej jeżdzie jest ok.
~Dzidek
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Latem tropik. Zimą igloo. Tragedia! Przy dużych mrozach nawet po rozgrzaniu silnika gorący powiew bije ci w gębę,a plecy i nogi marzną.Brak łącznego nawiewu na szybę i nogi. Fordowska oszczędność, psia jucha!
~marian :)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
mi tam ogrzewanie pasuje szybko sie nagrzewa a w wentylacji gdy nie chodzi dluzszy czs po pozniejszym zalaczeniu jej do srodka wpada kupa kurzu i piasku przez wloty :( troche parodia