Lista ocen Ford Fiesta V (21) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jimbo
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Dla dwóch osób w sam raz - wygodnie, przestronnie, choć nie za szeroko. Co ważne wysokie osoby mogą zająć wygodną pozycję za kierownicą mimo braku regulacji tej ostatniej (np: w nowych autach problemem jest dla mnie fakt, że mimo wysuniętej na maxa kierownicy ręce mam nazbyt wyprostowane, a nogi nazbyt zgięte - w Fieście tego nie ma), a także niska pozycja (w wielu nowszych autach to niemożliwe). Na minus - niewygodne wsiadanie, czytaj: mały...
~Bakcyl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Ja pisałem w ergonomii, jest naprawdę ciężko mieć tu swój kawałek świata, kierowca Ci podpieprzy kanapkę, wyciągając rękę do tyłu, nawet jak się z nią schowasz w bagażniku. Ford wie co daje, albo na to idziesz albo nie, ja nie żałuje, bo jeżdżę tanio bezawaryjnie, foczek nie wożę, foczki pieszo człapią można popatrzeć, szybkie to auto nie jest więc masz czas zobaczyć focze walory:) Z przodu dość miejsca, z tyłu nie, bagażnik nawet pojemny,...
~Inti
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Przy moich 192cm wzrostu muszę odsunąć nieco fotel kierowcy do tyłu co nie pozostawia wiele miejsca na nogi dla pasażera za mną. Natomiast pasażer na przednim miejscu ma wystarczająco miejsca ze względu na cofniętą w kierunku przodu samochodu deskę. W miarę wygodnie mogą podróżować 4 osoby. W razie potrzeby zmieści się 5 osób ale jest lekko ciasnawo. Na tylnej kanapie przy wzroście 192cm mam tylko około 1cm przestrzeni między głową a dachem...
~Rudy
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Fatalne! Tutaj jest bardzo źle ciasno! samochód sprawie wrażenie jakby był jeszcze mniejszy! Bardzo mało miejsca na nogi zarówno z tyłu jak z przodu! Ja jako nieduża osoba (165cm) musiałem cofać fotel do tyłu i z tyłu było miejsca jak dla dziecka :(. Bagażnik? Worek cementu 25 kilo i akupy sobotnie dla baby. Brak słów!
~kangurczak
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Troche malo miejsca dla wysokich odob na tylnej kanapie. Wersja 3 drzwiowa wymaga tez pewnych umiejetnosci akrobatycznych przy wysiadaniu z tyly pojazdu. Kierowca i pasazer ma za to duzo miejsca ktorym moze sie podzielic z tylnym sektorem. Samochod niby maly a jednak wystarczajaco duzy w srodku.
~Camel
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Z przodu czujemy się jak w samochodzie o klasę wyższą. W porównaniu np. z Fabią mamy wrażenie, że ilość miejsca na nogi, szczególnie po stronie pasażera jest nieskońozona... Gorzej z tyłu, jest ciasnawo, więc nadaje się tylko na krótkie przejażdżki lub dla dzieci.
~Kiniu - ffs@interia.eu
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
Przy moim wzroście (186 cm) nie mam problemów by zająć wygodną pozycję do prowadzenia pojazdu. Minusem napewno jest brak regulacji kolumny kierowniczej. Pasażerowie z tyłu mogą marudzić że mają mało miejsca, ale sam kiedyś próbowałem i da się jechać.
~killer
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Jak na takie małe autko, młode małżeństwo z dzieckiem spokojnie się pomieści, oczywiście nie rozpychając się łokciami, bo dość wąsko jest. Bagażnik przyzwoity, jak na tą klasę - duży.
~Robsonem
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
No tu jest zgrzyt, ponieważ to auto albo dla singli albo maksymalnie dla pary. Rodzinom z dwójką dzieci zdecydowanie odradzam, zwłaszcza wersję 3 drzwiową.
~plytyvinyl@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
z pzrodu - miejsca w zupełności wystarczająco, wyżsi odemnie nie narzekali. Z tyłu za moim fotelem cieżko sie siedzi, za pasażerem trochę lepiej.