Lista ocen Ford Fiesta V (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bakcyl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Kaszana- brak słów, nie mam klimy. Żeliwny diesel nie nagrzeje się w zimie za szybko 7km jazdy i jest nieraz zimno w aucie, wieje słabo, smutno, anorektycznie, i nie chłodzi też najlepiej latem. I co najgorsze , konstrukcja tego auta jest daremna, bo wiatr zawsze wieje mi prosto w ucho, jak jest szyba otwarta do połowy lub szerzej, lepiej otwierać z tyłu szyby
~Kiniu - ffs@interia.eu
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
Wszystko działa bez zarzutu, ale nawiew na szybę czołową to koszmar. Dobrze że mam ogrzewanie szyby czołowej więc nie ma problemu w zimę. Przy zaparowaniu jest minuta i po problemie. Jedynym minusem jest BRAK KLIMATYZACJI!!! Moim zdaniem to trochę nie dopuszczalne, by w aucie które w 2000 roku kosztowało ok 60.000 pln nie było klimatyzacji.
~Rudy
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Dobrze grzeje ale dmuchawa nieraz potrafi piszczeć jak jest chłodno. Ja u siebie wymieniłem z mondeo pasuje niemal idealnie po lekkich przeróbkach i problem nie występuje. Kratki wentylacyjmne umieszczone prawidłowo.
~plytyvinyl@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 16V Sport 105KM 77kW
dość szybko się nagrzewa, szybka reakcja na zniabę tenp. nawiewu. Dość słaby nawiew na szybę. Cyrkulacja powietrza b. dobra- fabryczny szyberdach. W moim egzemplarzu nie mogę wyłączyć nawiewu na nogi!
~Dada
Hatchback 1.3 i 50KM 37kW
Psuje się urządzenie, które reguluje ciepły nawiew. W rezultacie co jakiś czas dmucha tylko gorącym powietrzem do kabiny. Koszt tej części zamiennika to 40zl+wymiana
~kangurczak
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Ostatnio miewam problemy z wentylacja, polegajace na nadmiernym grzaniu lub ochladzaniu auta, ale dalo sie temu zaradzic. Auto nagrzewa sie szybko, odparowuje szyby ekspresowo.
~jimbo
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Wydajność dmuchawy nie najlepsza. Zimą ciężko odszronić przy niskiej temperaturze, latem nie sposób się schłodzić przy zamkniętych oknach.
~Camel
Hatchback 1.8 DI 75KM 55kW
Tutaj tylko przeciętnie. Diesel w zimie słabo się nagrzewa i zanim poleci ciepłe powietrze to musimy trochę poczekać. Szczególnie słabe ogrzewanie na nogi...
~Olo
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
W moim aucie brak jest klimatyzacji. W zimę auto grzeje w normie. Jest duża różnica temperatury między nawiewem górnym i dolnym. Dość słabo grzeje w nogi.
~Marcin
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Samochód bez klimatyzacji. W zimie nagrzewa cały samochód po ok 4 km jazdy. W lecie wentylacja na wyższych obrotach głośna.