Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.8 16V 115KM 85kW 1999-2005 (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~m_kruszelnicki@gpbattery.com.pl
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
mam 210tys.km i w zawieszeniu wymieniałem tylko łożysko (chodż niepotrzebnie bo to wina opony bo była wyzabkowana i buczała) w tylnim zawieszeniu koncówki drażka. A tak wogóle to coś jest wadliwego w wersji combi bo co 30tyś.km musze wymieniać tylnie opony na nowe bo zabkują,na poczatku w serwisie powiedziano mi ze to wina opon ale zmieniłem producenta i to samo. Przeszlo mi po ustawieniu geometrii więc panowei z serwisu doszkalać sie bo...
~sourner
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
BAJKA – największa zaleta Focusa. Jest nadal nie do pobicia w swojej klasie. Pomimo tego że posiadam wersję combi to auto prowadzi się małe autko klasy GT. Nie jest ani podsterowne ani nadsterowne przez co nie odczuwamy wpływu silnika i napędu na tor jazdy z zdjęcie nogi w połowie szybko przejeżdżanego zakrętu nie robi ma nim najmniejszego wrażenia. Myślałem że nigdy tego nie napiszę ale prowadzi się lepiej niż Civic mojego brata....
~Benoi
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Dobrze trzyma się drogi , nigdy nie miałem poślizgu (ale mam konrolę trakcji) . Poprzeczne nierówności , garby , dziury wybiera dość twardo ale o dziwo nie wpływa to na trwałość zawieszenia. Nie wymieniałem amortyzatorów, końcówek , gum , jedynie dwa razy lewy drążek stabilizatora. Tylne zawieszenie trochę rdzewieje .
~Roman
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Przeguby półosi mają już luzy. Nie hałasują, nie terkoczą ale luz jest. Wypadałoby wymienić. Zawieszenie jest genialne. Przód bardzo trwały, tył niestety nie - padają szybko tuleje gum-met. Wahacze ori nieosiągalne, zamienniki kiepskie.
~express
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Na prostej bez problemów, na ostrych zakrętach pasażerowie latają po kabinie jak pijane kurczaki, wypadając jeden po drugim przez otwartą klapę bagarka. Na poprzecznych przeszkodach zawieszenie daje znać o sobie średnio przyjemnym stukotem.
~grabczyk
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Świetny jest zwłaszcza tył, który u mnie w kombi bywa mocno dociążony. Ogolnie auto jest ciężko wyprowadzić z równowagi, choć przypuszczam, że niedługo na polskich dziurach przyjdzie mi wymieniać łaczniki stabilizatora i gałki ukł. kierowniczego
~Mariusz
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Na zakrętach lubi tyłkiem machnąć,raz już poleciałem do rowu,za lekki tył.Wspomaganie wydawało mi się że lekko chodzi do puki nie przejechałem się Touranem gdzie kierownicę mozna kręcić najmniejszym palcem.
~Kmwolanin
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Foka się rewelacujnie prowadzi , wcześniej miałem Alfę Romeo 156 , zeby ją zaparkować trzeba było się nakręcić , a fordzikiem za pierwszym razem stajesz gdzie chcesz. Naprawdę rewelacja !
~adamsky
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
jak na razie nie ma lepszego patentu na zawieszenie (zwłaszcza tył) w Europie, perfekcja w prawadzeniu i doskonałość w zakrętach, a że jest twardo - ale bezpiecznie
~tomaszek355
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Jeśli chodzi o układ jezdny to też nie można narzekać średnica zawracania dobra promień skrętu dobry i jak narazie nic się nie psuje
Ford Focus I Kombi