Lista ocen Ford Focus I Kombi 1.8 16V 115KM 85kW 1999-2005 (27) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Benoi
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
jak sprawny termostat to grzeje pięknie, klima wydajna jak pełna . Szybę mam podgrzewaną - super bajer w zimie, bo po stronie kierowcy wilgoć zawsze dłużej trzyma się dłużej niż u pasażera ( filtr kabinowy wymieniany zgodnie z zaleceniami - węglowy filtron). Reguralnie pada bezpiecznik topikowy odpowiedzialny za działanie 1,2,3 biegu dmuchawy -zostaje 4 . Bezpiecznik kosztuje 6 PLN, cały moduł 150, trzeba poczytać jak to wymienić . Związane to...
~sourner
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Ok. Klima działa sprawnie Ogrzewanie też – jedyny problem to ustawienie stałej temperatury w chłodne dni (nie mam klimatronic) Jest albo za Ciepło albo za chłodno ciągle trzeba kombinować z pokrętłami ogrzewania i dmuchawy. Szyby nie parują Ciepłe powietrza szybko wpada do kabiny nawet przy sporych mrozach.
~tomaszek355
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Ja nie narzekam ogrzewanie jest dobre potwierdziła to moja urocza koleżanka podczas zimowego wieczoru klimatyzacja również działa bez zarzutu i jeszcze nic poza filtrem nie musiałem tutaj ruszać . Przy włączonym obiegu wewnętrznym szyby czasem parują ale to chyba jest normalny objaw .
~express
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
W czasie deszczu lubi parować przednia szyba. Gdyby nie ogrzewanie tejże szyby byłoby niewyraźnie. Z drugiej strony ogrzewanie przedniej szyby to superfajoski patent. Klimatyzacja OK, chociaż przy +40C na zewnątrz - nie wyciska +17C w środku. Ale grunt że jest. Reszta do zaakceptowania.
~Al
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Nie ma mozliwosci, zeby zlikwidowac pare z szyb bez wlaczenia klimatyzacji lub ogrzewania. Pozatym, w najlepszym ustawieniu, jedna kratka kierowcy wieje na lewa reke, a druga obok twarzy. Ogrzewanie i klima sa OK, ale nawiew kompletna chala. Szczegolnie w porownaniu z w/w Nissanem.
~grabczyk
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Rano mgła z zewnątrz szyby wymaga włączenia na chwilę ogrzewania. Od środka o dziwo parowanie w normie. Ogrzewanie mam precyzyjne. Klima ok. Włączenie zamkniętego obiegu powietrza odbywa się z cichym cmoknięciem i nie wiem czy to normalne.
~Piotrek
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Autko troszkę już ma lat na karu, ale wentylacja jest lepsza niż w innym aucie w rodzinie - Renault Megane II. Klima jak jest na maxa, staje się w Fordzie wręcz uciążliwa bo mrozi kończyny ;)
~Roman
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Nie można narzekać. Minusem jest coraz gorzej działający przełącznik kierunku nawiewu. Działa w zasadzie tylko, jak się nagrzeje :) Klima OK, raz była uszczelniania.
~karol
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Z tym to FOCUS 1 MA PROBLEM , BO STRASZNIE parują szyby !!!!!!!!!!!!! duża wilgotność w kabinie !! TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Sebson
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Wentylacja i klima pracuje bez zastrzeżeń. Jednak od 2-3 biegu do zaczyna być głośna a przy max (6 bieg) jest na prawdę głośno. (wersja z automatyczną klimą)
Ford Focus I Kombi