Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Zibi, 12 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu bajka na naszych dziurawych drogach.Pewnie się trzyma oraz wszystko tłumi.Wybiera każdą dziurę.
Jeśli nie potrzebujesz wyścigówki a potrzeba ci się przemieszczać z punktu A do B to ten Focusik jest rewelacja na nasz dziurawe drogi!
Stary,zmodyfikowany diesel fordowski spisuje się bardzo dobrze! Jeśli nie traktujesz auta jako wyścigówki to potrafi Cię mile zaskoczyć.Spalanie oraz żywotność!!!Dla mnie ok! Trójeczka bardzo elastyczna.90KM to troszkę za mało,by wpychać się na \"trzeciego\" ale jeśli przestrzegasz przepisów oraz potrzebujesz autka do \"tłuczenia\"kilometrów to Focus jest bardzo atrakcyjnym autkiem.Lato,zima silnik bez zarzutów pali.Przydała by się szóstka ale i tak jest nieźle.
Lato czy zima bez zarzutów wchodzi każdy bieg.
Powiedziałbym,że rewelacja na naszych dziurawych drogach!Tutaj Niemcy zrobili kawał dobrej roboty! Zero stuków,twardsze zawieszenie,idealne na nasze drogi!
Dla mnie ok! Chociaż przez pierwszych kilka dni musiałem się przyzwyczaić do lusterka wstecznego.Małe i baardzo oddala.Także przyzwyczaj się do tego.
Wszystko pod ręką i bardzo dobrze \"chodzi\". Wszystko działa ale bardzo brakuje podłokietnika!
Bez zarzutów.klima działa idealnie.Moja nawet schładza bardzo szybko do 3,2stopni C. Zimą szybko szybki odparowują.Możemy ponarzekać na tylną szybkę i odczekać dłuższą chwilę. Ogrzewanie jak to przy dieslu(-10st.C) ok 20minut ciepło w aucie.
Mam 1.80 i mieszczę się na każdym z pięciu miejsc.W piątkę podróż może być trochę ciasnawo na tylnej kanapie.Brak trzeciego zagłówka.
Tutaj wyciszenie tego żywotnego diesla mogłoby być lepsze! Oceniam troszkę przeciętnie.Podróż 1500km - jeszcze po ukończeniu jakieś 2godziny słyszałem ten troszkę głośny silnik.
I tutaj jest miejsce na chwalmy co niemieckie! Jeśli potrafisz płynnie podróżować(bez przyspieszania oraz hamowania niepotrzebnego) to w moim przypadku w cyklu mieszanym 60/40 poza miastem/miasto udało mi się zmieścić poniżej 5l/100km,tj. 4,8l/100km
Nie potrafię ocenić ceny części,bo jeszcze nic mi się nie zepsuło.Mogę tylko powiedzieć o częściach eksploatacyjnych! Dobra niska cena za części oryginalne a przynajmniej polecane przez producenta.
Posiadam Focusika z 2002 roku.Kupiony prosto od Niemca(136tys.km) Teraz po upływie roku,przejechałem nim 31tys.km i nic.Wszystko jak dotąd ok.Musiałem tylko co 10tys.km wymieniać olej,filtry oleju,paliwa,powietrza ale to chyba każdy powinien przestrzegać oraz wymienić klocki hamulcowe tylne.Poza tym nic,odpukać ;)
powazych uterek brak.Nie slyszalem ,by cos sie dzialo w tych modelach.Raczej ludzie narzekaja na silnik TDCI tj ten mocniejszy chyba ok 115KM Moj 90KM TDDI rewelacja!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

Ford Focus I Kombi