Lista ocen Ford Focus I (747) - Ergonomia

Na liście zabraknie 1349 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko w zasiegu reki, otwieranie bagaznika z deski rozdzielczej - swietny pomysl. Wycieta konsola tez zdaje egzamin - jak ma sie dlugie nogi to sie spokojnie mieszcza (co bylo np. problemem w Hondzie Civic 5d, gdzie konsola ograniczala mocno przestrzen i w efekcie po 3 godzinach jazdy bolala mnie golen).
~obii
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
A tutaj Focus bardzo mi się podoba. Mimo że część rozwiązań wygląda inaczej niż w typowym aucie europejskim (o Japończykach nie mówiąc), np. wycieraczki, spryskiwacze, światła drogowe - to po przyzwyczajeniu dojdziemy do wniosku, że fordowskie patenty są bardziej ergonomiczne. Przełączniki pod ręką.
~kiciusno1@tlen.pl
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystko pod ręką. Perfekcyjnie rozwiązana deska rozdzielcza (swoją drogą - bardzo dobre materiały zostały użyte przy jej konstrukcji). Wygodna kierownica, intuicyjne przełączniki,może tylko w nocy podświetlenie deski denerowować (jak to określił kolega - dyskoteka, tzn. kilka kolorów podświetlenia).
~dev
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Wnętrze całkiem przyjemne, przestronne, a jednocześnie dobrze zagospodarowane. Nie ma nic zbędnego. Plastiki dobre, chociaż na naszych drogach mogą zacząć lekko trzeszczeć (normalka). Jedyny minus to fotele - te fabryczne mają bardzo słabe trzymanie boczne - np. mondeo jest pod tym względem o niebo lepszy.
~zico
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Trzeba się do pewnych rzeczy przyzwyczaić, co marka to obyczaj. Sprytne otwieranie bagażnika na desce, bardzo przydatne. Fatalne fotele, szczególnie przy długich jazdach. No i straszna ciasnota, wcześniej jeździłem "Nubirą" (bardzo sobie to auto chwaliłem) i tam fotele były dużo lepsze.
~rybkins
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu. Nie miałem żadnych "ergonomicznych" kłopotów z tym autem. Maska otwiera się kluczykiem to może troszkę dziwne a klapa tylna albo ze środka albo znów kluczykiem, czasem to przeszkadza - chcialoby się po prostu wcisnac cos na klapie i wsio.
~Vercy
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko na właściwym miejscu, minus definitywnie za brak podłokietnika, tak to może sr ary model, ale jednak to Ghia więc być powinien, również miejsca na kubki są nie bardzo, za płytkie i wszystko za łatwo z nich wypada+ niewygodne jest wyciąganie kubka w czasie jazdy
~Kamil
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Dziwne kształty Focusa przyniosły dużo dobrego jeśli chodzi o ergonomię - wszystko jest raczej pod ręką, dodatkowe sterowanie radiem przy kierownicy to świetna rzecz, ustawianie temperatury nawiewu, regulacja położenia reflektorów czy podświetlenia zegarów nie nastręcza trudności.
~kierowca bombowca
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Większość przycisków i pokręteł jest tam, gdzie powinna być. Niektóre są mało intuicyjne, ale można się przyzwyczaić. Brakuje paru kontrolek. Deska nieco archaiczna, ale nie jestem estetą, więc specjalnie mi to nie przeszkadza. Ale plastiki mogłyby być lepszej jakości.
~mario pieniacz@vp.pl
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Irytuje mnie rozmieszczenie przycisków. Szczególnie obsługa komputera i spryskiwacze przedniej i tylnej szyby. Auto mam prawie 5 lat i do dziś mi się myli. Inaczej niż wszędzie, nielogicznie. Otwieranie silnika i wlewu paliwa kluczykiem to też wynalazek. Poza tym ok.