Lista ocen Ford Focus I (747) - Ergonomia

Na liście zabraknie 1349 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konstruktywny krytyk
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko w zasięgu ręki ale... dlaczego ford MUSI MIEĆ INNE włączanie niektórych funkcji niż 90% pozostałych aut ? Fotele wygodne, ale prawie bez trzymania bocznego. Dobry pomysł z otwieraniem bagażnika przy kierownicy, beznadziejny z otwieraniem klapy silnika.
~Krystian - Kraków
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Hm! wszystko w zasięgu reki i wygodna regulacja.. szkoda że włącznik świateł mijania nie sygnalizuje jakąś diodą na desce rozdzielczej rodzaju włączonych świateł. O tym że jedziemy na mijania a nie na postojówkach domyślamy się po położeniu przełącznika po lewej stronie kierownicy.
~Georgus
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
na poczatku musialem sie przyzwyczaic do wlaczania - mrugania swiatlami drogowymi. Zdarzalo sie ze zamiast tylko mrugnac wlaczalem je na stale. Inaczej (w porownaniu do wiekszosci marek) takze wlacza sie spryskiwacz przedniej szyby. A tak poza tym wszystko na swoim miejscu
~wowo999@kki.net.pl
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Bardzo wygodnie, dla każdego kierowcy (może z wyjątkiem bardzo wysokich) - wszyscy znajomi chwalą, za kierownicą siedzi się o niebo lepiej niż w większości aut wyższej klasy, wszystkie przełączniki pod ręką. Nawet po 14 godzinach jazdy nie czuje się niewygody.
~dominik_wach
Hatchback 2.0 16V ST170 172KM 127kW
Fotele standardowe są twarde , ale za to dobrze dobre , spędziłem z tym autem w trasie parę godzin i mimo to nie bolały mnie plecy :) Układ całej deski rozdzielczej też daje na + Samochód jest dobry dla osoby niskiej jak i bardzo wysokiej :)
~Spock
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Tragedii nie ma. Bagażnik jest spory i na teleskopach, więc nie ogranicza miejsca. Otwór załadunkowy jest na tyle duży, że spokojnie mozna włożyć przez niego dużą walizke, albo kolumne. Na duży minus za duże uchwyty na napoje, z których wszystko wypada.
~Marek
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Prosto i efektywnie. To chyba pierwszy samochód z potrójnym błyskiem kierunków - baaardzo się o tego przyzwyczaiłem. Oczywiście wszystko jest odwrotnie niż w japończykach, ale szybko załapałem. Manualna klima, to doskonale być nie może.
~MatN90
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Połączenie stylu i ergonomii to rzadki przypadek, ale tu naprawdę tak jest i to nawet dla wysokich osób. Jedynie otwieranie maski kluczykiem można uznać za nieergonomiczne. Po za tym wszystko ładnie, dynamicznie wygląda i jest pod ręką.
~Crane83
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Wszsytko czytelne a obsługa intuicyjna. W moim egzemplarzu dodatkowo posiadam sterowanie radiem przy kierownicy - wygodna rzecz. Generalnie trudno znaleźć słabe punkty ponieważ auta z tych czasów nie przypominały jeszcze jeżdzących smartfonów.
~Piachu
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu, fajne fabryczne radio z CD, miałem wersje ze sterowanym radiem przy kierownicy - sprawdza się idealnie, bardzo szeroka regulacja fotela kierowcy, zegary czytelne, brakowało mi tylko podłokietnika kierowcy dlatego daje 4