Lista ocen Ford Focus I (747) - Ergonomia

Na liście zabraknie 1349 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jaro
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
Jest ok. Jedyną rzeczą, jaka mnie irytuje to to, że trzeba mocno sięgnąć po pasy do zapięcia. No ale to już chyba charakterystyczne dla samochodów trzydrzwiowych. Schowek po stronie pasażera mógłby być trochę większy.
~nice
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
przełączniki pod ręką, pilot do radia w kierownicy rewelka, choć drugą ręką równie łatwo się obsluguje. brak jakiegoś większego centralnego schowka np na portfel, chyba że ten pod kierownica, bardzo fajne dwa \"podstawki\" na picie
~oktan99
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko fajnie - tylko łatwo zostawić na postojowym jak się za bardzo przełacznik w lewo przekręci. Ogólnie widać że projektanci się przyłożyli. Szkoda że tak jak w fiatach sam świateł po przekręceniu stacyjki nie wyłącza.
~modzek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo ładnie wyglądają zegary i kokpit (trójkątny wzór). Jak ktoś wcześniej jeździł samochodem to wszystkie przyciski są na swoim miejscu i je odnajdzie. Wyjątek stanowi spryskiwacz przedniej szyby.
~silverfocus
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
W aucie są bardzo fajne welurowe fotele, siedzi się w nich lepiej niż w tych w Mondeo MK3. Regulacja kierownicy i siedziska zapewnia wygodną pozycję za kierownicą. Przełączniki, sterowanie, itp. łatwo dostępne. Ogólnie OK.
~Mariusz
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
Do wszystkiego mozna sie przyzwyczać, pracuje nad wyrugowaniem nawykow z poprzedniego auta i przywykniecia do Focusa i wychodzi mi to raz lepiej raz gorzej. To czego mi brakuje to brak kontrolki swiatel mijania
~damiang18@o2.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Wszystkim się doskonale steruje jednak najbardziej wkurzające jest ustawienie wycieraczek. Brakuje w nich jednego stopnia prędkości. I jeszcze co do wycieraczek to to że pióra piszczą na suchej szybie. Dekoncentruje to kierowce.
~Tom525@interia.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Pedały za blisko fotela kierowcy-piszczele bolą mnie po dłuższej jeździe (mam 178 cm wzrostu). Jak odsuwam fotel, to do kierownicy mam za daleko. To chyba jedyny, choć dla mnie istotny mankament wnętrza. Reszta bez zarzutu
~tomrasz@wp.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Wszystko w zasadzie pod ręką, jedyne co to za wysoko umieszczone radio wolałbym mieć je bardziej pod ręką, a sterowania w kierownicy nie mam, wyśietlacz komputera niektórzy narzekają że za mały i w złym miejscu, dla mnie jest ok.
~Piotr
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
wszystko na miejscu poza: Po zmianie kokpitu wentylacyjnego chyba w 2001 r (kolano kierowcy przylegało do kokpitu) trochę sie poprawiło. teraz w moim przypadku dotykam (a przy dłuższej trasie boli noga) piszczelem :