Lista ocen Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 (65) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
silnik jest cichy, przy spokojnym przyspieszaniu praktycznie go nie słychać; świetny pomysł z nadkolami z miękkiej wykładziny - błoto i piasek nie obijają się o nic twardego, przez co jest ciszej; zawieszenie nie stuka na dziurach, ale wydaje mi się, że wyjątkowo głośny odgłos towarzyszy przejeżdżaniu przez poprzeczne łączenia asfaltu na szosach; znacznie głośniej robi się po zmianie opon na zimowe (good year UG6), letnie są cichutkie...
~CART
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Super - jak chcę słyszeć miły dźwięk "kręconego" na obrotach silnika to słyszę - jak chcę spokój to mam spokój. Generalnie przy 120-150 km/h na 5 biegu nie słychać silnika tylko szumy powietrza. Czasem w Focusach przy złej geometrii tyłu lubią wyć opony - ale to problem złego serwisu a nie samochodu (tylnia geometria w Focusie jest regulowana tylko że rzadko który serwis zadaj sobie trudu)
~vpw (news@vpw.prv.pl)
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Mimo wszystko odglosy wewnatrz sa slyszalne. Od Forda wymagam wiecej i niestety zarowno Fiesta jak i stare Mondeo combi wydawalo mi sie przyjemniejsze. Ale moze to ze wzgledu na silnik. Jednak nie jest az tak cichy jak mnie sprzedawca zapewnial.
~Ryudo
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Do 100 km/h jest znośnie. Przy 120-140 trzeba już radio trochę podgłośnić. Myślę że dobrym pomysłem byłoby wiciszyc plastikowe nadkola z przodu jakaś matą bitumiczną jeśli ktoś jeździ ciągle po drogach szybkiego ruchu.
~Jooras ^ Śląsk
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W środku nawet jadąc 140-160 km/h spokojnie da się rozmawiać i słuchać radia. Oczywiście to nie Bentley czy limuzyna prezydencka, ale jeśli ktoś oczekuje tego od kompaktowego sedana to powinien puknąć się w czoło.
~Sebool
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Słabe wygłuszenie drzwi, przy zamykaniu mam wrażenie jak bym \"trzaskał\" (pustą beczką). Irytujące, na szczęście można temu zaradzić, i samemu odpowiednio wygłuszyć, wymieniając wyposażenie audio.
~kubisie@yahoo.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
mimo silnika benzynowego zamontowałem osłonę pod silnik, która jeszcze bardziej wyciszyła pracę silnika a także zmieniłem ogumienie z Pirelli P-6000 (bardzo głośne) na Kleber (znacznie cichsze)
~Bee Jay
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Dobre, nawet przy sporej prędkości około 140 - 150 km/h we wnętrzu jest całkiem cicho i przyjemnie (oczywiście przy założeniu, że mamy zamknięte szyby i nawiew ustawiony najwyżej na 2 ;-))
~młody_kierowca
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W aucie jest cicho. Silnik ledwo słychać przy włączonym radiu. Nic nie stuka i nie puka. Choć przy dużych mrozach na nierównościach czasem jakiś plastyk zatrzeszczał
~Przemasti
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Tutaj można coś poprawić. Przy tym przebiegu wnętrze już trochę skrzypi i mocniej słychać odgłosy od jezdni, ale ogólnie auto jest dobrze wyciszone.
Ford Focus I Sedan