Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (313) - Całokształt

Na liście zabraknie 184 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mamba.
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Auto dobrze wygląda, znakomicie się prowadzi. Bagażnik wystarczający, osiągi również. Seryjne radio i głośniki dobrej jakości. Materiały - deska rozdzielcza w górnej części posiada miękki przyjemny materiał, niżej jest już twardy plastik. Drzwi również posiadają nieprzyjemny plastik który z tyłu jest już całkiem fatalny. Spasowanie na drzwiach średniej jakości. Materiał na siedzeniach nieprzyjemny w dotyku.
~kedzior1978@tlen.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Przesiadłem się z fiesty do foki...nie ma o czym mówić - bajka ! Największe mankamenty to bardzo głośna praca silnika - skandal, później tandetna tapicerka na drzwiach i mało miejsca z przodu dla kierowcy-prawe kolano a paseżera lewe kolano (za szeroka środkowa konsola). Ogólnie ocena 4+ za niezawodność i zawieszenie (jadzie jak po szynach np. Subaru 4x4). Polecam- dobry wybór z tego segmentu !!!
~Marek
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Doskonały wybór jako auto rodzinne. Pakowne na wakacje i praktyczne w mieście. Możliwość wyjmowania dowolnego (z trzech) tylnego fotela znacznie ułatwia transport nietypowych przedmiotów. Niskie zużycie paliwa przy zachowaniu dobrej dynamiki daje dużą przyjemność z jazdy co w połączeniu z doskonale pracującym zawieszeniem i ukladem kierowniczym pozwala polecić opisywaną wersję C-Maxa.
~radekm
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Generalnie autem jeździ się przyjemnie. Niestety całokształt psuje awaryjność mojego egzemplarza, co raczej nie powinno mieć miejsca w aucie za 70 kzł. Wyjeżdżając z garażu ciągle zastanawiam się czy dzisiaj dojadę do celu, czy nie. Drugi raz Focusa bym nie kupił ze względu na usterkowość. Dziwią mnie tylko testy i opinie w prasie motoryzacyjnej, wychwalające ten wyrób autopodobny pod niebiosa.
~miro
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
za te pieniądze super wyposażenia, pogrzewana przednia szyba, przednie fotele, klimatyzacja dwustrefowa, sportowe zawieszenie, alufelgi nie wspomnę o ABS i ESP i światła które sie automatycznie włączają nie trzeba myśleć o tym żeby je włączyć, czujnik deszczu, jeśli ktos będzie kupował warto się ostro targować sprzedawcy zawsze mogą zejść z ceny. Naprawdę polecam.
~cayman
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Zaczne od minusów, a jest ich kilka: głośno, paliwożernie i ta skrzynia biegów, a dokładnie 3! Do tego jeszcze fotele to totalna porażka, a teraz plusy, uwielbiam tym samochodem jeździć po zakrętach... tylny zawias to majstersztyk! Generalnie samochód dobry do codziennej jazdy, jeżdże w obembie kilku aglomeracji śląskich i nie będę bardzo narzekał.
~Mariusz
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
w przeciągu 5 lat eksploatacji musiałem naprawiać m.in.: - sondy lambda (2x) - koła zmiennych faz rozrządu - układ klimatyzacji (kilka razy w ostatnim pół roku, gdyż rurki instalacji odmawiają posłuszeństwa) - zbiorniczek płynu chłodniczego - łożyska - piasty ... dodam, że auto serwisowane w ASO, a większość km to trasa. generalnie nie polecam.
~keram
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Sporo niedopowiedzeń w instrukcji obsługi. Brak określenia w których pakietach wyposażenia i z jakimi silnikami dana funkcja działa np.:komputer nie podaje chwilowego zużycia paliwa, układ kierowniczy nie posiada mozliwości zmiany sztywności. Podawana dane w zużyciu paliwa nijak mają się do rzeczywistosci. (róznica ok.1,5-2,0l/100km na niekorzyśc)
~Radek
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Malo kto wie,ze w swoim fordzie z el.szybami gdy przytrzymasz przycisk zamkniecia auta przez 3 sekundy to zamykaja sie wszystkie szyby i z otwieraniem tak samo.Ogolnie auto dobre,najgorsze jest spalanie i glosny silnik i zbyt zroznicowane wyposazenie wersji np.Ghia sprzedawana w polsce a ta sama Ghia w skandynawi ma inne wyposazenie poza tym ok.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d
6,2
8,7
10,6
~Darek
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Auto z 2006 roku jestem jego trzecim właścicielem użytkuję od 3 lat. na dalekiej trasie zawiodło raz i raz w trakcie dojazdu do pracy (ok 15 km) były to usterki uniemożliwiające dalszą jazdę. Póki co auto sprawuje się nie najgorzej ale swoje lata juz ma i młodnieć nie będzie. Mam nadzieję że pojeżdżę nim jak najdłużej.
Ford Focus II Hatchback 5d