Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (313) - Całokształt

Na liście zabraknie 184 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Oceniam auto służbowe, które użytkowałem na co dzień, również w celach prywatnych. Uważam, że Focus z tym silnikiem to świetne auto. Nigdy nie miałem problemów z awaryjnością. Właściwie nic się nie zepsuło, tylko rzeczy eksploatacyjne. Wygląd wersji po liftingu jest fajny, nowocześnie bez zbędnych fajerwerków. Auto wygodne i w miarę przestronne. Trochę lepsze mogłyby być fotele, może to kwestia wersji - ja jeździłem białym golasem.
~edek
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z samochodu, przed zakupem testowałem golfa, toyotę auris, corollę i lancera ale odpadli w przedbiegach z różnych przyczyn, prowadzenie focusa to poezja, ten samochód jest przyklejony do jezdni, nieraz przy gorszych warunkach drogowych, nikt nie jest w stanie mnie wyprzedzić jadąc nawet lepszymi wozami, tak sie czuje pewnie za kierownicą, poza tym cena 70.000 zł za nowy sobrze wyposażony pojazd nie jest jakoś...
~skretek@o2.pl
Hatchback 5d 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Nie zamieniłbym mojej Foki na żadne inne auto tej klasy. Jeździ się super, dynamicznie, nie czuć zmęczenia w trasie, a po mieście w miarę zwinne. Ładnie wygląda, zapakować się można na wakacje bez problemu, choć kombi to nie jest. Same plusy. Spalanie na normalnym poziomie, części dostępne w sklepach internetowych - troszkę drogie (amorki przód nawet baaardzo). Moje autko jest z 2007 roku, ale nie było opcji zaznaczenia tego rocznika.
~Tomek13
Hatchback 5d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wahałem się przy kupnie z silnikiem 1,4 ale ponieważ cena była dość okazyjna zaryzykowałem (nawet nie byłem na jeździe próbnej). Jestem pod wrażeniem dynamiki przy tak małej mocy. Jęździłem niedawno Grande Punto z silnikiem 1,4 - niby lżejszy od Focusa ale moze się schować. A co najważniejsze moja trzydrzwiówka wygląda jak rasowe coupe. Nic złego o tym aucie nie mogę powiedzieć. Mam nadzieję że dwójka jest podobnie niezawodna jak jedynka.
~vagus@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Nie najańsze autko (ja zapłaciłem 73 000), ale wybór, jak na razie, oceniam jako trafny. Doskonałe fotele - lekko usportowione - nie bolą plecy! Lekkoe żłodziejstwo ze strony Forda - w modelu pokazowym było więcej użytecznych drobiazgów - światełka, uchwyty, osłona silnika etc, ale musieli zaoszczedzić... Ogólnie dobrze prowadzące się autko, o niezłych osiągach bez stresu o konsumpcje paliwa. Dla kogos kto tak jak ja pracuje autem - dobra...
~bluesso@tlen.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Generalnie autko godne polecenia. Nowy Focus na pewno stracił trochę na ekstrawagancji, lecz dzięki temu znajdzie nową grupę nabywców. Przede wszytskim mam nadzieję, że przejął od starszego brata ogólną niezawodność. Jak na razie wszystko na to wskazuje. I jeszcze jedno: gdy ktoś Ci powie, że Ford g.. wort, odpowiedz mu, ze Nie każda morda pasuje do Forda.... !!!! :)))) Pozdrawiam. Zapraszam do podzielenia się opiniami o Nowym Focusie.
~Daver
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Samochód w moich rękach od 2lat. wymieniane były tylko rzeczy eksploatacyjne. samochód ze średniej półki, ale jako na pierwsze auto sprawdza się świetnie. silnik 1.8 tdci jak dla mnie starcza, jest żwawy. Jedyny mankament to słabe wyciszenie auta które daje znać przy dość szybkiej jeździe oraz rdza ( w moim przypadku prawie jej nie ma) samochód zabezpieczony. Biorąc pod uwagę całokształt polecam ten samochód.
~Webler
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Samochód tragiczny, kompletny bubel. Zapraszam do dalszej lektury, zaznaczam że mój egzemplarz jest wyjątkowo zadbany, absolutnie bezwypadkowy. Tandetne wykończenie, częste drobne usterki, niemożność zainstalowania gazu LPG - zdecydowanie nie polecam tego samochodu. Chyba że ktoś nie lubi gazu, toleruje tandetę i czasem lubi sobie poczyścić styki czy wsadzić z powrotem lampy wypadające z zatrzasków - to będzie zadowolony.
~Tomm
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Co z tego, że pali trochę więcej skoro silnik jest niezawodny. To jest dość stara, ale sprawdzona konstrukcja przez to jest bez awaryjny a części bardzo tanie. Szybko się nagrzewa, kultura pracy poprawna. W sumie jeżdżę Focusami mk2 od 6 lat i zdecydowanie polecam silnik benzynowy 1.6 w którym nie za bardzo ma się co popsuć. Poprzedni poza typowymi problemami ta diesli jak np. egr również nigdy mnie nie zawiódł.
~MikeG
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Focus II prezentuje dobry stosunek jakości do ceny i spełnił większość pokładanych w nim oczekiwań młodej rodziny z małym dzieckiem: nowoczesnego, zwartego, dość dynamicznego auta o akceptowalnych kosztach eskloatacji. W pakiecie Gold X posiada wystarczające wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również fakt dobrego wyniku w testach EURO NCAP.
Ford Focus II Hatchback 5d