Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (313) - Całokształt

Na liście zabraknie 184 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pit
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Udane auto zwłaszcza w bogatrzym wyposarzeniu (niemieckie Titanium). Mam porównianie do focusa pierwszej generacji po lifcie (1.8TDCi) którym jeździłem prawie 5 lat. Było to świetne auto, dlatego też zdecydowałem się na jego następce.. okazało się, że nie gorszego ale też niewiele lepszego.
~przylep24@wp.pl
Hatchback 5d 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
Silnik idealny,wzmocnione gniazda zaworowe,głowica-różne mapy w sterowniku( rodzaje paliwa od 85-98).Założony gaz,przez co stał się oszczędnym,,ze świetnym układem jezdnym samochodem.Bryła samochodu-bardzo ładna.Mało znany silnik,na zachodzie jeżdżą na bioetanolu i gazie( Szwecja,Holandia)
~Focus
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
W bogatej wersji robi wrażenie wyglądem, wyposażeniem, jakością prowadzenia i komfortem. Silnik 2.0 TDCI to rewelacja! Dynamika auta sportowego a spalanie mniejsze niż w dużo słabszych silnikach. Nie jest oczywiście tak cichy jak benzynowy ale za takie wrażenia można mu to wybaczyć...
~Patryk
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Jestem zadowolony z samochodu, wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że popsuł się podczas drogi 1 raz (to wg mnie o 1 raz za dużo) Siedzenia nie są zbyt wygodne i mocno się brudzą, dodatkowo na przednim zderzaku odchodzi lakier. Jeśli chodzi o własności jezdne i silnik - jestem zadowolony
~paryx@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Co tu powiedziec - idealny kompakt, moze nie tak rzucajacy sie w oczy jak C4 czy nowa Civic. W przeciewienstwie do citroena jednak zdecydowanie bardziej niezawodny i tanszy w ekspluatacji, a i znacznie obszerniejszy od Hondy. Nastepnym moim samochodem bedzie kolejna wersja forda focusa...
~domi_nick neunelf@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Podsumowując: Przeciętna jakość wykonania, rzucające się w oczy niedoróbki, duże spalanie, bardzo mało miejsca na szerokość z przodu, świetny układ jezdny, dobra skrzynia biegów i w miarę dynamiczny silnik do miasta (1.6). Poczekam jednak na FOCUSA III, może poprawią powyższe wady.
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Auto nie pali mało ale jest to uciążliwość rekompensowana przez bezawaryjność i wrażenia z jazdy. Auto jest bardzo responsywne i daje godny poziom podróżowania. Na trasie brakuje 6tego biegu ale trzymając prędkości do 140 km/h hałas i spalanie są bardzo sensowne.
~Rajzer
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Super samochód. Świetnie się prowadzi, przy ekonomicznej jeździe niewiele pali. Może troszkę niedopracowany w szczegółach (np. badziewny system otwierania maski, trudny dostęp do żarówek, mało precyzyjna skrzynia biegów) ale ogólny stosunek ceny do jakości rewelacyjny.
~Crawl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Po przerzuceniu się z klasy aut małych na klasę dużych powiem że różnica jest kolosalna. Autko jak na ten segment sprawuje się super. Plus jak wiadomo o gustach się nei dyskutuje ale jest bardzo ładne, a wczesniejsze wersje można niskim kosztem bardzo fajnie zmodyfikowac.
~Gdynianin
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Auto godne polecenia do miasta, bądź dla niezbyt wymagającej, małej rodziny. Nie kupimy ponownie auta tej wielkości, ze względu na 4 osobową rodzinę i mały bagażnik w Focusie. Gdybym miał rozważać ponowny zakup auta tylko dla 2 osób, jak najbardziej brałbym pod uwagę Focusa..
Ford Focus II Hatchback 5d