Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~artur_pietrzak
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Do 5* brakuje ... silnika beznynowego... albo wersji ST czy RS. Niestety ciężki silnik diesla robi swoje. Przednia oś ma tendencję do bycia podsterowną, co ogranicza sportowe zapędy w zakrętach. Ale zdecydowanie na publicznej, krętej drodze można czerpać przyjemność z jazdy. Nie wiem jak na torze, podejrzewam, że nie jest to maszynka do kręcenia najlepszych czasów. Zawieszenie przez swoje właśnie sportowe nastawy bywa niekomfortowe na...
~atom_no1
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
W mojej wersji nie ma żadnego układu kontroli trakcji i mimo tego nie miałem nigdy nieprzewidzainych problemów z przyczepnością. Uważam jednak iż do tej mocy i momentu powinieno być montowane w standardzie TRC, ponieważ na mokrej drodze nawet lekko przyspieszając gaz koła napędowe zrywaja przyczepność (opony 215/50r17). Hamulce pracują lekko a pedał hamulca ma duży skok, czasami sprawia wrażenie zbyt miekkiego.
~Pitt
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Prowadzenie świetne, genialnie działa ESP - wkracza dość szybko do akcji ale bardzo łagodnie i momentalnie odpuszcza jak jest już pełna trakcja. Zawieszenie zestrojone jest dość twardo, ale dobrze tłumi nierówności. Mam 17 calowe alufelgi. Jedyny minus w stosunku do pierwszej generacji to wyżej umieszczony środek ciężkości co sprawia lekkie wychyły karoserii na ostro pokonywanych zakrętach
~Pit
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jeździłem przez 5 lat pierwszą generacją, gdzie zawieszenie i układ kierowniczy były rewelacyjne, tu jest podobnie:) Jedyna różnica to nieco wyżej środek ciężkości, ale mimo to nie przechyla się nadmiernie w ostro pokonywanych zakrętach. Jak na 17calowe felgi b.dobrze tłumi niedoskonałości naszych dróg
~Wilhelm
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
auto jezdzi jak po szynach ale to nie wazne, najwazniejsze ze zawieszenie CICHE i komfortowe jak na ta klase i nie przesadzono z twardoscią, bo wszystkie auta w tej klasie dorze sie prowadzą, ale tylko niektore maja przy tym ciche i trwale zawieszenie, m.in. focus, octavia, golf, corolla... (z tego segmentu)
~luzik
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Auto dobrze trzyma się na zakrętach i dobrze tłumi nierówności. Osobiście pasowało by mi twardsze zawieszenie mniej komfortowe, ale za to takie które by spowodowało, że auto naprawdę jest przyklejone do drogi
~Marcin
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Swietny układ jezdny w tym niepozornym autku - przy tym silniku miałem naprawdę dużo sytuacji aby go sprawdzić.Tylko Civic (UFO)lepiej pokonuje szybkie zakręty.
~Matti
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
klasa sama dla siebie wsrod kompaktow... prawda jest to co pisza, ze potrafi byc nerwowy przy hamowaniu w zakrecie - to malutki minusik
~BODZIO
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jak każdy Ford... Świetny, precyzyjny, ale nadal komfortowy ... w górach na krętej drodze lata jak Audi lub lepiej!
~vvoytaz
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jedyne zastrzerzenia to działanie ESP od momentu straty przyczepności do reakcji komputera ułamek sekundy a nie czuć auta
Ford Focus II Hatchback 5d