Lista ocen Ford Focus II Kombi (202) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
lato i dwie zimy zaliczone. Rewelacja podgrzewane lusterka i przednia szyba. To rozwiązanie jest doskonałe i tyle w temacie. Co do klimatyzacji w lecie trzeba trochę czasu zanim schłodzi wnętrze. Ale myślę że to wina osuszacza gdyż chłodne powietrze nie jest takie chłodne jak w moim poprzednim świetnym samochodzie seacie toledo. Jak na wiosnę wymienie to napiszę czy coś się zmieniło. klima manualna. brak problemu z parowaniem szyb - oczywiście...
~mastt
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
jak narazie nie mam powodow do rozczarowania badz narzekania , zima mnie jeszcze nie zlapala z tym autem , lecz jak sprawdzalem w chlodna noc to czuc ze w miare szybko pojawia sie cieple powietrzeze, ktore wydobywa sie z nawiewu. klimatyzacja dziala bez zarzutu, wydajna, choc na zimnym (LO) ciezko jest wytrzymac przy duzej mocy puszczonego nawiewu , gdyz najnormalniej w swiecie mozna naprawde sie przeziebic, gdyz robi sie za zimno. dobrze...
~Slawek (Szczecin)
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
klimatyzacja elektroniczna dwustrefowa sprawdza sie idealnie! co prawda uwazalem to zawsze za gadzet, bo trudno, zeby na przestrzeni 1 metra utrzymac dwie rozne temperatury, to po prostu focus ma taka klimatyzacje tylko jaka dwustrefowa. To co mnie mile zaskoczylo to fakt, ze samochod prawie wcale nie zaparowuje podczas deszczowej pogody, chociaz to tez wymaga wprawy w obsludze nawiewow. Bardzo polecam wmontowane w tylnych drzwiach roletki...
~kamk
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Może wraz z przebiegiem, albo "ten typ tak ma" klima nie mrozi, tylko chłodzi, nawet jeśli da się na najniższą temperaturę. Mam auto z klimatronikiem dwustronnym, jedyne co mogę zarzucić - dość duszno w tym trybie po dluższej jeździe. Jeśli temperatura sie ustabilizuje - za mało powietrza. Ale to można ręcznie zwiększyć klikając przycisk z wenylatorem.
~kierowca
Kombi 1.8 Duratec Flexifuel 125KM 92kW
raczej standard, nie wiem jak działałaby klimatyzacja automatyczna, ale przy 40 stopniowym upale, ręczną trzeba ustawić przez jakiś czas na najwyższą prędkość nawiewu, żeby wyrobić 18-20 stopni w samochodzie. poniżej ekstremalnych temperatur działa bardzo dobrze, czynnik nie ulatnia się i działa sprawnie od 4 lat. raz na rok przegląd, szczególnie przed dalekim wyjazdem.
~norbertmag
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Autko nagrzewa się naprawdę dobrze. W duże mrozy ciepło z ogrzewania daje się odczuć po kilku minutach. Duża pochwała za rozmrażanie. Włączam nawiew + elektryczne podgrzewanie przedniej szyby i w zasadzie zanim oskrobię pozstałe szyby przód jest już rozmrożony, wystarczy spryskiwaczem strzelić:] Latem również klima dobrze sobie radzi, tylko sporym kosztem mocy..
~JJ
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna radzi sobie dosc dobrze, choc nie mam porownania, bo to moj pierwszy \"climatronic\". Wydaje sie czasami, ze troche wolno reaguje na nagle zmiany temperatury. W deszcz odparowanie szyb blyskawiczne - na wlaczonej klimie nie paruja w ogole jesli ustawiamy dmuchawe recznie (ma 7 biegow!). W zime troche dlugo sie rozgrzewa - jak wiekszosc diesli.
~autocentrum@heron.pl
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
To najslabszy punkt auta. Malo wydajna wentylacja i klima. Zeby bylo cos czuc, trzeba przekrecic co najmniej na 2. Zeby byl wyraznie wyczuwalne - 3. Wczesniej jezdzilem golfem 2 bez klimy ale nawiew do srodka byl nawet bez wlaczania wentylatora - wystarczylo otworzyc wywietrzniki. Bardzo wygodne to bylo, bo nie musial pracowac wentylator. W Focusie tego brakuje.
~Piotrek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Klimatyzacja działa świetnie, chłodzi bardzo szybko i sprawnie. Z ogrzewaniem nie jest już tak dobrze - ale jest to wina bardziej silnika. Ciężko go zagrzać, więc i na ogrzewanie trzeba poczekać. Ogromny pozytyw za automatyczny tryb nawiewu - przed nagrzaniem się silnika wieje \'symbolicznie\', później dmucha jak należy.
~MaTar
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
W ulewne deszcze szyby nie parują, wystarczy tylko właściwie ustawić dysze nawiewów. Ogrzewanie nie pozwoli zmarznąć zima a klimatyzacja zarówno ta manualna jak i automatyczna pozwoli odetchnąć w największe upały. Sam wolę manualne nastawy chłodzenia chociaż przy automacie można przestać czuwać i zdać się na komputer.
Ford Focus II Kombi