Lista ocen Ford Focus II Kombi (188) - Widoczność

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~norbertmag
Kombi 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Widoczność jak najbardziej ok, do przodu, do tyłu, na boki. W samochodzie siedzi się dość wysoko i naprawdę sporo z niego widać. Minusem są parujące szyby, najczęściej w deszczu, jak stoi się w korku, ale łatwo to obejść. Jak zimno to włączam rozmrażanie - nawiewy chuczą aż miło, ale za długo nie da się tak jechać, bo moentalnie robi się gorąco. Latem to samo, ale z klimą. Duży plus za podgrzewaną elektrycznie przednią szybę,...
~Jezioro
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jeśli chodzi o widoczność to dla mnie porażka to lusterko wsteczne - zawieszone jest na szybie zbyt nisko i zasłania pole widzenia na godzinie 13-14 co o mało nie doprowadziło mnie do kolizji ( nie jestem olbrzymem 180 cm wzrostu a siedzisko obniżone maksymalnie a centralnie zasłania ) porażka. Kiepska widoczność z tyłu podczas cofania w nocy (kombi) wsteczne światło tylko z jednej strony skutecznie uniemożliwia orientację po stronie lewej.
~Smieszko
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tył i tylne boczne - bajka nawet przy jeździe w 5 osób. Moim nemesis są przednie słupki, przy części skrzyżowań gdzie drogi nie są poprowadzone pod kątem 90 stopni potrafią zasłaniać drogę a wtedy należy oderwać głowę od zagłówka co wybija trochę z rytmu. Niestety widoczności w przednich słupkach nie da się w żaden sposób poprawić ustawieniami fotela, być może niższe osoby nie będą na to narzekać.
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jak to w kombi - jest dobra. jedyne co może przeszkadzać to słupki "C" są szerokie i w mieście trzeba uważać żeby na zakręcie jakiegoś pieszego z pasów nie ściągnąć. Lusterka wsteczne duże przejrzyste i podgrzewane. Nie posiadam czujników parkowania ale powiem że nie są potrzebne bo samochód bardzo dobrze można wyczuć.
~kamk
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Kombi, bardzo dobra. Lubię moje lusterka w przeciwieństwie do nowych aut jak Insignia czy Megane. Szyba przednia podgrzewana elektrycznie (SUPER), klima bez problemu osusza w mokre dni. Na boki i do tyłu zupełnie wystarcza. Może nie jest tak dobrze jak w VANie, ale daje bez problemu radę uniknąć kolizji na parkingach
~unreal
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Nisko ustawione lusterko wsteczne (wewnętrzne) zasłania trochę świata. Poza tym nieźle. Nawet przednie słupki za bardzo nie przeszkadzają mimo mocnego pochylenia. Osłony przeciwsłoneczne troche za wąskie - w okol. mocowania lusterka wstecznego tylko jakieś czarne nadruki-siateczki na szybie i słońce tam czasem oślepia.
~Pojanek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Mam samochód kombi tu widoczność jest bardzo dobra do przodu i do tyły. Zimą brudzą sie boczne szyby. mialem kilka samochodów w tym dwa fordy Mondeo i fieste, ale tam nie było takiego efektu. Myśle że konstruktorzy powinnini coś pomysleć przy faceliftingu o zlikwidowaniu tego problemu. Nie jest to osamotniona opinia
~muchaoz(at)o2.pl
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Dzięki temu, że to kombi wiem gdzie auto kończy się z tyłu. Mimo tego polecam czujniki parkowania na tył - auto jest dość długie. Trzeba przyzwyczaić się do widoku z przodu i wyczuć na ile można sobie pozwolić gdyż nie bardzo widać gdzie są punkty krańcowe maski. Świetne duże lusterka boczne.
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
widoczność jest bardzo dobra. zresztą nadwozia kombi są bardzo łatwe do wyczucia ze względu na ich przeszklenia. Oczywiście słupek przy szybie przedniej mógłby być węższy ale nie ma tragedii. Automatycznie podgrzewana przednia szyba, wraz z lusterkami - Bajka :)
~baristaFL
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
DUŻO LEPSZE OPEROWANIE AUTEM PODCZAS COFANIA DZIĘKI WIĘKSZYM LUSTERKOM BOCZNYM W LIFCIE. Lusterko wsteczne sferyczne delikatne dla oka w nocy Mimo wersji titanium brak czujników parkowania a przy fabrycznie przyciemnionych szybach mniej pewni kierowcy mogą mieć problem.
Ford Focus II Kombi